Moi,
Minulla on 10 ja 8 vuotiaat lapset, joilla on ollut haasteita oppia kerto ja plus laskuja. Lapset viihtyvät vähän liian hyvin kännykkä kourassa pitkin päivää.
Tein heille hauskat kännykkä pelit joissa voi harjoitella toisella kerto ja toisella plus laskuja. Nyt he ovat viikon ajan harjoitelleet ahkerasti :)
Jos teillä on WP8 puhelin eli vaikka Nokia 920, 620, 1020, 1520 tai joku muu vastaava uudempi ja haluatte nämä pelit omaan kännykkään niin surffailaa kännykällä osoitteeseen http://pisamath.omasivu.fi/ josta löytyy lataus linkit. Aikaisemmin mekin tehtiin ruutupaperille harjoitus laskuja ja sitten tarkistettiin niitä, siinä oli kuitenkin ylimääräistä hommaa eikä lapsia tahtonut saada niitä tekemään. Näyttää tuo kännykällä harjoittelu olevan paljon mieluisampaa.
-Tatu
Kerto ja Plus Lasku Ongelmat
TatuT
0
133
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606