Lieksa ei ota pakolaisia lisää

mokutus loppu

6

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järki käteen

      Päättäjien nimet Pudasjärvelläkin julkiseksi jotka haluaa tänne pakolaisia ja ketkä ei,tietää kansa ketä seuraavissa kunnallisvaaleissa voi äänestää ja kehen voi etes hiukkasen luottaa kun noita takinkääntäjiä alkaa olla joka nurkan takana.

      • Anonyymi

        Nyt puhuu asiaa järkeä käteen henkilö,nehän syö vanhuksilta ja lapsilta resursseja koko ajan enemmän jotka ovat huonontuneet koko ajan mitä enemmän niitä on tänne tullut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt puhuu asiaa järkeä käteen henkilö,nehän syö vanhuksilta ja lapsilta resursseja koko ajan enemmän jotka ovat huonontuneet koko ajan mitä enemmän niitä on tänne tullut.

        MV-lehdestä voi lukea matujen temisistä, Onnitelu Lieksalle.


    • Anonyymi

      Mene töihin tienaamaan oma palkkasi, miksi itse roikut muiden elätettävänä?

    • Anonyymi

      Lieksa on Pudasjärveen verrattuna varsin persaukeinen. Pudasjärvellä on muista poiketen varaa ottaa kaikki persaukeisten kuntien mamut jolloin tavoite "ulkomaalaisten osuus väestöstä"saavutetaan etu ajassa.

    • Eläketurvakeskuksen mukaan maahanmuuton lisääminen vahvistaisi eläketurvan rahoitusta. Syntyvyyden lasku aiheuttaa pitkällä aikavälillä voimakkaan korotuspaineen eläkemaksuihin. Maahanmuuton lisäys helpottaisi Eläketurvakeskuksen mukaan maksupainetta. Vaikutuksen suuruus riippuu eri maahanmuuttajaryhmien työllistymisestä. Maahanmuuton väheneminen heikentäisi eläketurvan rahoitusta, käy ilmi Eläketurvakeskuksen muuttoliikettä havainnollistavista laskelmista.

      https://www.etk.fi/tiedote/maahanmuuton-lisaaminen-vahvistaisi-elaketurvan-rahoitusta/

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2586
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2244
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1065
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      150
      927
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      388
      867
    6. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      858
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      55
      742
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      97
      720
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      47
      674
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      32
      663
    Aihe