Lieksa ei ota pakolaisia lisää

mokutus loppu

6

241

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järki käteen

      Päättäjien nimet Pudasjärvelläkin julkiseksi jotka haluaa tänne pakolaisia ja ketkä ei,tietää kansa ketä seuraavissa kunnallisvaaleissa voi äänestää ja kehen voi etes hiukkasen luottaa kun noita takinkääntäjiä alkaa olla joka nurkan takana.

      • Anonyymi

        Nyt puhuu asiaa järkeä käteen henkilö,nehän syö vanhuksilta ja lapsilta resursseja koko ajan enemmän jotka ovat huonontuneet koko ajan mitä enemmän niitä on tänne tullut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt puhuu asiaa järkeä käteen henkilö,nehän syö vanhuksilta ja lapsilta resursseja koko ajan enemmän jotka ovat huonontuneet koko ajan mitä enemmän niitä on tänne tullut.

        MV-lehdestä voi lukea matujen temisistä, Onnitelu Lieksalle.


    • Anonyymi

      Mene töihin tienaamaan oma palkkasi, miksi itse roikut muiden elätettävänä?

    • Anonyymi

      Lieksa on Pudasjärveen verrattuna varsin persaukeinen. Pudasjärvellä on muista poiketen varaa ottaa kaikki persaukeisten kuntien mamut jolloin tavoite "ulkomaalaisten osuus väestöstä"saavutetaan etu ajassa.

    • Eläketurvakeskuksen mukaan maahanmuuton lisääminen vahvistaisi eläketurvan rahoitusta. Syntyvyyden lasku aiheuttaa pitkällä aikavälillä voimakkaan korotuspaineen eläkemaksuihin. Maahanmuuton lisäys helpottaisi Eläketurvakeskuksen mukaan maksupainetta. Vaikutuksen suuruus riippuu eri maahanmuuttajaryhmien työllistymisestä. Maahanmuuton väheneminen heikentäisi eläketurvan rahoitusta, käy ilmi Eläketurvakeskuksen muuttoliikettä havainnollistavista laskelmista.

      https://www.etk.fi/tiedote/maahanmuuton-lisaaminen-vahvistaisi-elaketurvan-rahoitusta/

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      569
      1378
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      743
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      509
    5. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      509
    6. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      470
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      27
      464
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      457
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      144
      427
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      402
    Aihe