Lyijyn Kg hinta.

Exit von Amel

Minkähänlaista hintaa saa nykyään kierrätyslyijystä ja onko Kajaanissa ostajaa vai pitääkö raahata kauaskin?

9

797

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pätmän

      Akkukauppa Kemppainen ostaa ja maksaa parhaan hinnan.

    • Voi olla

      Ainakin akuista otetuista lyijyistä maksaa... tai sitten ei mitään , tässä tapauksessa

    • Kiinni jäit

      Ai, sinäkö se olitkin, joka kävi anastamassa ne 3 lavaa romuakkuja Akkukaupan takapihalta?

      • ei ne siu ollut!

        Vaihoit meidän ja keverini autoon akun ja veit vanhan heti piiloon. Ne oli meidän ,ei sinun ja en ostanut mitään vaihto akkua.
        Eli varastit ensin minulta


    • metallikauppaa

      Alkuun kanssa katsoin,että kemppaisenliike "hävittää" uudella tavalla akut, joku vei ne..Jos niistä saa hyötyä niin sitten ymmärrettävissä paremmin, menee tyyliin kuin naapurimaassa,että viedään raksoilta irtonainen materiaali myyntiin,ei kerkee kunnolla valmistua putkitukset.. Tähänkö on tultu täälläki?

    • Happo

      Rikkihapon jämät kerräellään tarkkaan tuonne muutamalle montulle, jossa suoritettaan vappaakiertosta liuvotteluo, lippeähii pitäsi mattolaeturiijen alta kerätä sinne sammaan jolostukseen.

      • emil von aksel

        pentti mattinen sotkamosta noutaa maksutta kultakellot, sormukset,hopeaaterimet, auton ja maatalousromun.hyvää palvelua sanon minä kun ihan maksutta se on harvinaista nykyaikana kun kaikesta otetaan maksu.


    • Pätmän

      Minulla on muuten puolangan suurin terska! että sileen..

    • metsästys on tyhmää

      Lyijy on kallista kun se on väärässä paikassa, saattaa siitä tuomiollekkin joutua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3613
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2294
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2057
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1519
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1309
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1275
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1265
    Aihe