Minulla on avopuoliso joka "alistaa" minua. Ei ota mistään vastuuta; ei tee kotona mitään kotitöitä ja jos puhun hänelle, ei yleensä kommentoi mitenkään. Pari hänen "kaveriaan on haukkunut minut; toinen sanoi nainen vai mikä lie ja toinen haukkui eka kerralla sairaaksi ym. vaikka ei tuntenut oikeasti minua. Mitä mieltä olette tälläisestä kohtelusta? Muualla hän mielistelee ihmisiä, mutta minut alistaa monella tapaa.
Vastaukset 3
- Ajatus
Itse ottaisin asian puheeksi. Tuollaista ei kenenkään tarvitse kuunnella :-) Tasavertaisuus!
- äijä 57 v
Jos olet akka niin kaikki on niinkuin pitääkin. Naisten homma on tehdä kotityöt. Itse olen sen verran luvannut osallistua että nostan jalkani mopin tieltä ylös. Ja lupaukseni olen pitänyt.
- 4+12
Mikäs puoliso se tuollainen on? Lyhyesti - lähde pois äläkä katso taaksesi. Ihmissuhteisiin kuuluu toisen kunnioittaminen, ei alistaminen. Selkeästi haukkuu sinua jo omille kavereillensakin, ei ole normaalia tuollainen millään tapaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251188
- 701121
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun93878- 78782
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39723Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka25658- 67643
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536- 105521