Petäjävedeltä siirretään valtion oppilaitos JKL alueelle.Taitaa vähentyä pettuveen nuortenkin huumejutut ja puutarhurit siirtyvät pois.
Hyvä uutinen
EX Lipetin CS
2
223
Vastaukset
- Kuka maksaa€€
Onkohan tosiaankin totta ,että kasvatttavat huumekasvejakin siellä wanhassa ravintola lipetin tiloissakin. onkohan vielä srömbergien omistama talo??ja vukranneet hyötykäyttöön yhteiskuntamme avainhenkilöille.??
- wiranomaispäällikkö
Tyhjiin valtion tiloihin?? voi kunnanjohtajat perustaa esim. laajakaistan.kuuskaistan keskusjohtohallintopäällikköjen toimistot ja paikallisten rattijuoppojen hoitoonohjausyksikön ja jalkapantaseurantakeskuksen.sekä paikallisten trokareiden viron viinanpäävarastot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1594253
- 153142
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1352690- 252288
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.552183Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191838Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391695Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301684Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581286Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341151