Peppi Pitkätossu esitys kimarassa

Hei nyt ois ihan mahtavaa ja nauruhermoja kutkuttelevaa teatteria nähtävissä kimarassa!

Trailerin näkee täältä:
https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=xj09Ix6Zilc

Talkooteatterin nuorenpuolen Peppi Pitkätossu esitys saa ensi-iltansa kimarassa SU 23.3 kello 18, liput 5e. Esitys sopii lapsille, kuin aikuisillekkin!

Muut esitykset:

24.3 MA klo 18
ja
28.3 PE klo 18

Tervetuloa katsomaan! :)
8277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ihan mieletöntä, tänään koitti Peppi Pitkätossun ensi-ilta, ja sali oli täpötäynnä! Esitys meni täydellisesti. Ja meillä oli reilusti yli 100 katsojaa! Valitettavasti jouduimme myös käännyttämään paljon ihmisiä ovelta pois palomääräysten takia. Mutta esityksiä on vielä kaksi jäljellä huomenna klo 18 ja ensi perjantaina 28.3 klo 18, nyt ihmeessä kaikki katsomaan! Paikka kimara, liput 5e. Ole ajoissa paikalla ;) Kehuja ja positiivistä palautetta sateli, ja yleisö oli viihtynyt! Ja niin viihdyin minäkin, huippu ilta! KIITOS! :)

-Emmi

Äänestä

Nyt ollaan tehty todella nuortenteatterin historiaa, ikinä ei olla jouduttu käännyttämään ihmisiä pois ovelta, ja nyt se on tapahtunut jo kahtena peräkkäisenä päivänä!
Tänään näytös oli loppuunmyyty jo puolta tuntia ennen esityksen alkua!! Kumpanakin päivänä käynyt 120 ihmistä, sali ollut ääriään myöten täynnä. Ihan mieletöntä! Ja kehuja sadellut mielin määrin! Mutta tietenkin on harmillista, kun kaikki eivät mahtuneet sisään.. Mutta perjantaina 28.3 Peppi seikkailee vielä kello 18 kimarassa, tule aikaisin, että mahdut katsomaan! (On nyt tullut kyselyjä jonkin verran lisäesityksistä, laittakaa viestiä vaikka tänne Talkooteatterin Facebook sivuille tai Emmi Aihokselle, jos niille olisi tarvetta, jos tulee paljon kyselyjä, niin lisäesitys pyritään järjestämään). :)

Äänestä
  • Taitaisi olla lisäesityksen pakka! Toivottavasti päästään perjantaina, kun varta vasten Tampereelta haetaan pikkumies teatteriin!

    Äänestä

Moikka! Lisäesityksiä ollaan alettu pohtimaan, jos tulee tarpeeksi kysyntää, niin sellainen järjestetään! Kysyntää ollut jo jonkin verran..

Mahtava kuulla, että olette tulossa katsomaan! Tervetuloa! Esitys on ihan mieletön! :)
Ja parasta esityksessä on, että se sopii myös aikuisillekin! Ja meillä on ollut paljon aikuisia katsomassa ilman lapsiakin, ikähaitari on mennyt vauvasta vaariin :)

-Emmi

Äänestä
  • Ja tosiaan vielä lisäyksenä, kannattaa tulla ajoissa, niin mahtuu katsomaan. Eilen liput myytiin loppuun jo puolta tuntia ennen esitystä!

    Äänestä

Musiikki oli kyllä vähä outo

Äänestä

Onkohan ko kipaleen ohjaaja onnistunut viimeinkin jossain.kunnolla.

Äänestä

Peppi Pitkätossu seikkailee taas kimarassa pe 28.3 klo 18, Liput 5e. Ei ole ennakkomyyntiä, liput myydään tulojärjestyksessä. Ole siis ajoissa paikalla, viimeksi liput oli loppuunmyyty jo puolta tuntia ennen esitystä! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emmi Aihos kirjoitti:

Hei nyt ois ihan mahtavaa ja nauruhermoja kutkuttelevaa teatteria nähtävissä kimarassa!

Trailerin näkee täältä:
https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=xj09Ix6Zilc

Talkooteatterin nuorenpuolen Peppi Pitkätossu esitys saa ensi-iltansa kimarassa SU 23.3 kello 18, liput 5e. Esitys sopii lapsille, kuin aikuisillekkin!

Muut esitykset:

24.3 MA klo 18
ja
28.3 PE klo 18

Tervetuloa katsomaan! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu