syöttö häiriöitä molemissa kalliita paskoja
beretta ja peneli paskoja
7
372
Vastaukset
- Ei kumpikan
Ei, ei se aseissa vika ole jos huonoja paukkuja.
- halvempiakin meloja on
Niin ja kaksi piippuisissa haulikoissa toimivat kaikkipatruunat tuollaisia puoliautomaatteja ei voi metsällä käyttää kuin kävelykeppinä tai sorsastuksessa airona.
- mutta entäpä jos
sinun tapauksessasi sattuukin käyttäjä olemaan "paska" ?
olen nähnyt kämmäreitä joilla mikään ei toimi.- S.A.45
Tämä ei liity haulikkoihin, mutta itselataavaan kylläkin.
Kerran kun ammuin 9mm Glock pistoolilla, niin pidin otteen erittäin "löysänä",
ja heti tuli syöttöhäiriö, muuten ko. aseella ei ollut syöttöhäiriöitä ollenkaan,
ei yhtäkään.
- sopii myös muistaa
jos ammutaan inertiatoimisella haulikolla, perä olkapäähän kiinni kiitos. niillä ei roiskita "lonkalta".
aloittajan kirjoitus oli kyllä kuin suoraan huuhaa osastolta, kirjoitusvirheitä myöten.- erämies82
saatto ehkä olla. alottaja tais vittuuksilla sanoa mielipiteen.Koska tällä palstalla haukutaan aina baikaleja! baikkalista minullaki kokemusta. jos ei huolla niin ei toimi. jos huoltaa niin samallain saa riistaa ku muillaki haulikoilla.
- dublee riittää
Yksikään vähääkään haulikolla ampua osaava ei edes harkitse puoliautomaatti tai pumppu haulikon käyttöä sen paremmin mtsästyksessä kuin rata ammunnoissakaan ne sopivat joillekin präiskijöille joidenka mielestä panospesän tarvitsee olla vähintään 76mm ja alle 50 gramman latauksilla ja 3,5 millin hauleilla ei edes voi metsästää ja ikävä kyllä noita tumpuloita on yllättävän paljon kuvittelevat että edes se kolmas laukaus osuisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275