beretta ja peneli paskoja

syöttö häiriöitä molemissa kalliita paskoja
7477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei, ei se aseissa vika ole jos huonoja paukkuja.

Äänestä
  • Niin ja kaksi piippuisissa haulikoissa toimivat kaikkipatruunat tuollaisia puoliautomaatteja ei voi metsällä käyttää kuin kävelykeppinä tai sorsastuksessa airona.

    Äänestä

sinun tapauksessasi sattuukin käyttäjä olemaan "paska" ?
olen nähnyt kämmäreitä joilla mikään ei toimi.

Äänestä
  • Tämä ei liity haulikkoihin, mutta itselataavaan kylläkin.
    Kerran kun ammuin 9mm Glock pistoolilla, niin pidin otteen erittäin "löysänä",
    ja heti tuli syöttöhäiriö, muuten ko. aseella ei ollut syöttöhäiriöitä ollenkaan,
    ei yhtäkään.

    Äänestä

jos ammutaan inertiatoimisella haulikolla, perä olkapäähän kiinni kiitos. niillä ei roiskita "lonkalta".
aloittajan kirjoitus oli kyllä kuin suoraan huuhaa osastolta, kirjoitusvirheitä myöten.

Äänestä
  • saatto ehkä olla. alottaja tais vittuuksilla sanoa mielipiteen.Koska tällä palstalla haukutaan aina baikaleja! baikkalista minullaki kokemusta. jos ei huolla niin ei toimi. jos huoltaa niin samallain saa riistaa ku muillaki haulikoilla.

    Äänestä

  • Yksikään vähääkään haulikolla ampua osaava ei edes harkitse puoliautomaatti tai pumppu haulikon käyttöä sen paremmin mtsästyksessä kuin rata ammunnoissakaan ne sopivat joillekin präiskijöille joidenka mielestä panospesän tarvitsee olla vähintään 76mm ja alle 50 gramman latauksilla ja 3,5 millin hauleilla ei edes voi metsästää ja ikävä kyllä noita tumpuloita on yllättävän paljon kuvittelevat että edes se kolmas laukaus osuisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näi se on kirjoitti:

syöttö häiriöitä molemissa kalliita paskoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu