beretta ja peneli paskoja

näi se on

syöttö häiriöitä molemissa kalliita paskoja

7

455

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kumpikan

      Ei, ei se aseissa vika ole jos huonoja paukkuja.

      • halvempiakin meloja on

        Niin ja kaksi piippuisissa haulikoissa toimivat kaikkipatruunat tuollaisia puoliautomaatteja ei voi metsällä käyttää kuin kävelykeppinä tai sorsastuksessa airona.


    • mutta entäpä jos

      sinun tapauksessasi sattuukin käyttäjä olemaan "paska" ?
      olen nähnyt kämmäreitä joilla mikään ei toimi.

      • S.A.45

        Tämä ei liity haulikkoihin, mutta itselataavaan kylläkin.
        Kerran kun ammuin 9mm Glock pistoolilla, niin pidin otteen erittäin "löysänä",
        ja heti tuli syöttöhäiriö, muuten ko. aseella ei ollut syöttöhäiriöitä ollenkaan,
        ei yhtäkään.


    • sopii myös muistaa

      jos ammutaan inertiatoimisella haulikolla, perä olkapäähän kiinni kiitos. niillä ei roiskita "lonkalta".
      aloittajan kirjoitus oli kyllä kuin suoraan huuhaa osastolta, kirjoitusvirheitä myöten.

      • erämies82

        saatto ehkä olla. alottaja tais vittuuksilla sanoa mielipiteen.Koska tällä palstalla haukutaan aina baikaleja! baikkalista minullaki kokemusta. jos ei huolla niin ei toimi. jos huoltaa niin samallain saa riistaa ku muillaki haulikoilla.


      • dublee riittää

        Yksikään vähääkään haulikolla ampua osaava ei edes harkitse puoliautomaatti tai pumppu haulikon käyttöä sen paremmin mtsästyksessä kuin rata ammunnoissakaan ne sopivat joillekin präiskijöille joidenka mielestä panospesän tarvitsee olla vähintään 76mm ja alle 50 gramman latauksilla ja 3,5 millin hauleilla ei edes voi metsästää ja ikävä kyllä noita tumpuloita on yllättävän paljon kuvittelevat että edes se kolmas laukaus osuisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2385
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      69
      1130
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1097
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      658
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      581
    Aihe