Demarit lupailevat taas tyhjää vaalien alla

satua satua taas

Voi kun menee jo naurettavaksi ja lapselliseksi taas kerran demarien kirjoittelu lehtiin ja muuhun mediaan.
Kyllä kaikki vähänkin älylliset hoksaavat, että kun eduskuntavaalit tulossa, niin paikkakunnan "aktiivit", jotka monesti ovat vain "käskyläisiä", kirjoittelevat ilmoille asioita, joita tässä taloustilanteessa on ihan mahdoton toteuttaa. Suomennettuna ; ihan tyhjää taas luvataan.
Eräs tyypillinen ääntenkeräyskirjoitus ja oman maineen puhdistuspuhe oli eilen länkkärin mielipidepalsatalla, kun Satu Taavitsainen kirjoitti taas ja kerran ja aina vaan...lapsiperheille sitä ja tätä ja tuota ja ja....minä ja demarit ja..

Kaikkea voi luvata, mutta tyhmä on se äänestäjä, joka uskoo moista hömppää!

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex äänestäjä

      Ei nouse tämä puolue enää, ainakaan tässä maakunnassa. SDP = Oman Henkilökohtaisen Edun Tavoitteluseura. En luotai mihinkään puheisiin enää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2888
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2721
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      41
      2254
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2017
    5. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      40
      2012
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1985
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      975
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      113
      904
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      869
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      844
    Aihe