http://yle.fi/uutiset/toyota_maksaa_salailusta_lahes_miljardi_euroa/7145937
Kierrän kaukaa tämän merkin
10
462
Vastaukset
- Kauhee auto
Enpä ostas.
- laatuauto
Maailman suurin autovalmistaja : Toyota. Siinä ei teidän kahden ostopäätöksillä ole merkitystä...
- ei ikinä Tojoa
laatuauto kirjoitti:
Maailman suurin autovalmistaja : Toyota. Siinä ei teidän kahden ostopäätöksillä ole merkitystä...
No sillä montako on myyty ei ole ostopäätökseen merkitystä. Tojo saa jäädä kauppaan.
- Tajuatteko edes
lapselliset pikkupojat, kuinka typerältä trollaamisenne aikuisista näyttää?
- Eurosamara
Osta "laatuauto",jos haluat kuolla ennenaikaisesti.
- Ryssämosse
eipä sullakaan ole mitenkään hysteerinen asenne...
- romua pukkaa
Valtavat takaisinkutsut vaivaavat Tojon rupsutinta.
- luotettava Toyota
Kumpi parempi sinun mielestä, takaisinkutsu vai se että auto hajoaa tienpäällä, kuten monella muulla merkillä.
- Kuolemantojo
luotettava Toyota kirjoitti:
Kumpi parempi sinun mielestä, takaisinkutsu vai se että auto hajoaa tienpäällä, kuten monella muulla merkillä.
Ja tässä totuus:
http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/tiepalvelu paljastaa hyvat ja huonot automerkit/201404676055
Toyota on paljon huoltoa ja silti tarvitaan Falckkia. Takaisinkutsu kertoo huonosta laadusta jota viranomaisten määräyksestä korjataan.
- Toyota pitää
huolta asiakkaistaan ja tuotteidensa laadusta. Mielestäni asia on erittäin positiivinen ja kunnioituksen arvoinen. Omaan Lexukseen ei tosin ole tarvinnut korjauksia tehdä vaikka kilometrejä on muutamassa vuodessa tullut pitkälti toistasataa tuhatta. Arvostan japanilaista asennetta ja työn laatua huomattavasti paremmaksi kuin eurooppalaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826225
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t293743törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/263101Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3661674- 331378
- 261302
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11916Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi42883Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11860- 42829