Romantic Bar Soi Bintabatillä on hyvä baari tosi miehille. Paljon kauniita tyttöjä jotka lähtevät mielellään farangien matkaan. Edullinen olut ja ladydrinkit eritoten tytöt Su. Po, Mon ja Taa ovat mukavia ja pitävät myös kimppakivasta (2 tyttöä 1 mies)Onhan toki Bintabatilla ja soi selekamilla muitakin hyviä tyttöbaareja mutta Romantic bar number one ehdottomasti.
Romantic Bar hyvä baari
8
337
Vastaukset
- Panen kun panettaa
Tässä lista Hua Hinin hotelleista joissa ei oteta maksua yö vieraista.
http://www.thaiguestfriendly.com/hua-hin-guest-friendly-hotels/- Ensi talvena menossa
Kyllä se on helpompaa mennä condoon asumaan, niin ei tarvii murehtia lakanamaksuista, mjaoitus max 10000 baht sähkö ja vesi
- kova on hinta
Ensi talvena menossa kirjoitti:
Kyllä se on helpompaa mennä condoon asumaan, niin ei tarvii murehtia lakanamaksuista, mjaoitus max 10000 baht sähkö ja vesi
Onko tuo päivä hinta ? Kun et laittanut, niin ja paljonkos ne sähköt ja vedet tulee maksamaan, luulisi että tiedät kun varmaan ennenkin olet condoihin majoittunut.
Lomilla olemme tottuneet palveluihin. Valmiiseen aamiaispöytään, ei siivoamista,tiskaamista, lakanvaihtoa, ruuanlaittoa ym . Kukin kuitenkin tyylillään ja varojensa mukaan Thaimaasta löytyy mukavia hotelleja 30000´thb/kuukausi (alle 700€) hyviä hotelleja kaikilla herkuilla, kun on osaa neuvotella tai saa tarjouksia sähköpostiinsa. - ensi talvena menossa
kova on hinta kirjoitti:
Onko tuo päivä hinta ? Kun et laittanut, niin ja paljonkos ne sähköt ja vedet tulee maksamaan, luulisi että tiedät kun varmaan ennenkin olet condoihin majoittunut.
Lomilla olemme tottuneet palveluihin. Valmiiseen aamiaispöytään, ei siivoamista,tiskaamista, lakanvaihtoa, ruuanlaittoa ym . Kukin kuitenkin tyylillään ja varojensa mukaan Thaimaasta löytyy mukavia hotelleja 30000´thb/kuukausi (alle 700€) hyviä hotelleja kaikilla herkuilla, kun on osaa neuvotella tai saa tarjouksia sähköpostiinsa.Ei ole mielestäni kova hinta kuukaudesta. Olen maksanut kuukaudesta 5000...10000 bathia, vesi- ja sähkölasku ollut max 1000 bahtia. Kyllä condosta saa siivouspalveluita myöskin. Ei sen majapaikan tarvii olla ihmeellinen, kun siellä ollaan yöt lähinnä. Rahoilla on muuta käyttöä. Minulla thailady hoitaa majoituksen. Aamiaisella olen käynyt tutussa hotellissa 7 vuotta, viimeksi maksoi 220 bahtia.
- Anonyymi
ensi talvena menossa kirjoitti:
Ei ole mielestäni kova hinta kuukaudesta. Olen maksanut kuukaudesta 5000...10000 bathia, vesi- ja sähkölasku ollut max 1000 bahtia. Kyllä condosta saa siivouspalveluita myöskin. Ei sen majapaikan tarvii olla ihmeellinen, kun siellä ollaan yöt lähinnä. Rahoilla on muuta käyttöä. Minulla thailady hoitaa majoituksen. Aamiaisella olen käynyt tutussa hotellissa 7 vuotta, viimeksi maksoi 220 bahtia.
Onko condoissa ilman puntareita?
- Omin silmin nähty
Viime vuonna Romantic baarin lähellä pari baariahan paloi poroksi . Onneksi romantic ei. Näistäkään tulipaloista ei hua hinissä lehdet kirjoittanut mitään. Eihän hua hinistä julkaista mitään negatiivistä lehdissä thaimaassa.
- 28x...
Olin huomaavinani että keskusteluketjussa mainittiin sanoja kuten baarit, tytöt, ladydrinkit, kimppakivat ja lakanaverot ja thailady. Nämähän olisivatkin huolimattomalta lukijalta jääneet täysin huomioitta.
Mutta minäpäs olenkin aivan porkkana näiden asioiden suhteen; ovat kiinnostaneet koko ikäni. Nokka vaossa sitä ollaan kuljettu elämän läpi.
Ihme että on aikaa jäänyt aina jollain duunin tapaisellekin.
Kieliharjoittelu on nokkavakoilun ohella miehen tärkeimpiä harrastuksia. Jollei sitä tee niin elämästä tulee katkeraa ja kitkerää ja sit ei oo kivaa.
Pattis on tähän hyvä paikka mutta uskon että onnistuu alan miehelle mainiosti myöskin siellä Hua Hinissä johon on kuulemani mukaan sijoittunut hyvinkin tukeva vako- ja kieliteollisuus. Pätevät oppaat ovat varmaan siellä Huassakin ja taluttavat turistiparkaa niin ettei isompiin hevonpaskoihin astu ainaskaan päiväsellä. Yöllä kunnon opas ei pokaansa yöuinnille päästä jos tämä sellaista päähänsä saa. Ainaskin Pattiksella ne kampittaa jo ovelle ja tyrkkää sänkyyn. Sitten ne istuu naaman päälle ja sieltä ei kyllä lähde pois väkevinkään jätkä vaan joutuu taputtamaan....- Pätevät oppaat
Hua Hinissä ei ole kuin päteviä oppaita. Omaavat monen vuoden kokemukset. Hua Hiniin menevät jo jäähdyttelemässä olevat naiset baariin töihin, ne jotka eivät asiakkaita enään muissa thaimaan kohteissä ei saa. Soi Selekam ja soi Bintabat ovat ikääntyneitä baarityttöjä täynnä ja siellä ne punakasvoiset liikalihavat scandinaavi miehet käy. Soi 80 löytyy hieman nuorempia baarityttöjä jos tuuri käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181