Ressukoira makasi laiturilla aivan laiturin nokassa ja katseli kalojen touhua .
Pikku mirri kävellä tepsutteli ja huomasi Ressun , pling, mirri oivalsi että tässäpä hänen elämänsä tilaisuus , hänpä pudottaa Ressun tuonne veteen.
Mirri kipitteli ja potkaisi Ressua takamuksiin. Ressu ei liikahtanutkaan. No, mitäs nyt, Jospa otan enemmän pidemmän vauhdin ja sitten varmaan Ressu saa kylmän kylvyn. No tuumasta toimeen, mirri lisäsi välimatkaa ja boinks, ei taaskaan Ressu hievahtanutkaan.
No Mirri ajatteli, ei tässä auta kuin lisätä välimatkaa vielä enenmmän, niin eiköhän se kovempi vauhti auta upottamaan Ressun veteen. No tuumasta toimeen, just kun etukäpälät olivat koskettamassa Ressun takamusta niin Ressu pitkineen koipineen nousi ylös ja Mirri sen jalkojen välistä itse sukelsi veteen.
Niin siis mitä opimme tästä?
Vastaus: (mitä kovempi satsi sitä märempi Mirri) ;)
Perjantai vitsi
24
2963
Vastaukset
- vanhaa juttuu
Voi voi..
- Rimmir tänään
Mulle se oli aivan uusi kun eilen kuulin sen. Koiran sijasta oli katt ja mirrin sijasta oli mus... Onkohan minulla kevättä rinnassa?
- Rimmir tänään
Oootko sinä muuten kuullut sitä vitsiä 20 vuotis häälahjasta?
- uusi juttu
Rimmir tänään kirjoitti:
Oootko sinä muuten kuullut sitä vitsiä 20 vuotis häälahjasta?
En, kerro.
- Rimmir tänään
uusi juttu kirjoitti:
En, kerro.
Mies ja nainen keskustelivat lähestyvästä 20 vuotis hääpäivästään ja vaimo toivoi: Kultaseni , toivomuksenani olisi sellainen kaunis punainen paketti tuolla autotallin edustalla ja että paketin sisällössä olisi mittari joka näyttäisi nollasta sataan viidessä sekunnissa.
Hääpäivä koitti, mies tuli kotiinsa ja tapasi yrmeän vaimonsa. Mies vaimolleen: No mitäs nyt? Toteutinhan toivomuksesi, vaakassa oleva mittarihan nousee nollasta sataan nopeamminkin kuin viidessä sekunnissa.
(hirvittävän huono vitsi vai kuinka?) - :))
Rimmir tänään kirjoitti:
Mies ja nainen keskustelivat lähestyvästä 20 vuotis hääpäivästään ja vaimo toivoi: Kultaseni , toivomuksenani olisi sellainen kaunis punainen paketti tuolla autotallin edustalla ja että paketin sisällössä olisi mittari joka näyttäisi nollasta sataan viidessä sekunnissa.
Hääpäivä koitti, mies tuli kotiinsa ja tapasi yrmeän vaimonsa. Mies vaimolleen: No mitäs nyt? Toteutinhan toivomuksesi, vaakassa oleva mittarihan nousee nollasta sataan nopeamminkin kuin viidessä sekunnissa.
(hirvittävän huono vitsi vai kuinka?)Hyvä vitsi, kuullut olen, mutta silti. :)) Multei nyt irtoa.
- äreä.
-joo, aivan turhaa tulla tollasia vitsejä kertoon tän ikästen porukkaan..ne on kaikki kuultu väh. kertaalleen jo...pah.
-voi vit....si.
p.s. tiesitkös muuten, että tuuli ei heiluta puita, vaan se on toisinpäin....puut alkavat jostain syystä heiluttaa itseään, ja siitä syntyy sitten tuuli.... - voivitsi
Rikos : Mies tyydytti itseään parkkipaikalla. Äiti ja aikuinen tytär tulivat paikalle ja saivat auton rekkarin ylös. Mies tuomittiin sakkoihin.(iltasanomat)
Komiikkaa: Rikoksen tekovälinettä ei tuomittu valtiolle.- ,.-,.-
Kättäkö?
- viisi
-huono....Tosi huono.....
- voivitsi
viisi kirjoitti:
-huono....Tosi huono.....
Ei ollutkaan vitsi, vaan tosikertomus lehdestä.
- ,.-,.-
voivitsi kirjoitti:
Ei ollutkaan vitsi, vaan tosikertomus lehdestä.
Luin, sai sakkoja vähän päälle 200 eukkoa.
- äreä.
voivitsi kirjoitti:
Ei ollutkaan vitsi, vaan tosikertomus lehdestä.
"voivitsi"...ja selityskin on TOSI huono....
- henrjii
Sopivat kengät
- “Herra vääpeli, voinko vaihtaa kengät?” kysyi alokas.
- “No mahtuuko niihin villasukka?” kysyi vääpeli.
- “Mahtuu”, vastasi alokas.
- “Mahtuuko niihin toinen villasukka?” kysyi vääpeli.
- “Mahtuu”, vastasi alokas.
- “No mitä helvetin vikaa niissä sitten on?” kysyi kiivastunut vääpeli.
- “No, herra vääpeli, sinne pitäisi mahtua jalkakin”, vastasi alokas. - henrjii
Noohh yksi Pikku Kalle
Opettaja näytti biologian tunnilla peniksen kuvaa kysyen mikä se on?
Kalle vastasi, että isillä on noita kaksi.
-Pieni, jolla se pissaa ja suurempi jolla se pesee äidin hampaat.- Rva Huuperi
Hyyyiiiik. :))
- Rimmir tänään
(Apua) Saanhan kopsata vitsisi ?
- henrjii
Rimmir tänään kirjoitti:
(Apua) Saanhan kopsata vitsisi ?
joo vitsejä saa kopioida
- tiedättekö?
Miksi linnut lentävät Saharassa alassuin?
- henrjii
varmaan kyttäävät karonnutta pierua
- Rva Huuperi
henrjii kirjoitti:
varmaan kyttäävät karonnutta pierua
Löytyyköhön se koskaan? Saako löytäjä pitää?
- pientä tietoo
alassuin lentämisestä en tiedä, mutta sen tiedän että lentävät peruuttamalla jottei hiekkaa menisi silmiin
- Kuivavitsi
Saunareissulla kaveri ihmetteli kaverinsa asua. Mistä lähtien olet käyttänyt rintaliivejä.
No siitä lähtien kun vaimoni löysi ne hansikaslokerosta. - On iloa
Mies käveli ontuen töistä kotiin.
Naapuri kysyi - Onko jalkasi kipeä.
Mies vastasi - Ei, vaan kenkäni ovat liian pienet.
Naapuri ihmetteli miksi mies ei osta sopivia kenkiä, mies kertoi.
Vaimoni on jättänyt minut, pankki on irtisanonut taloni lainan ja muutenkin olen
niin masentunut, ainoa iloni on kun menen kotiin ja voin riisua nämä kenkäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172373Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671569Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061499Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61432Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681305Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801260Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.411246Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311087En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521056