Läppärin yhdistäminen telkkariin

kuvapropleema

Moro!

Itellä siis tuo Win8 tässä kannettavassa, jonka yhistäminen töllöön sujui aiemmin ihan OKsti.
Sitten päivitin siihen 8.1seen, ja en tiedä onko siitä, mutta nyt kun yhdistää telkkuun, näkyy se ruutu ihan sinivihreänä, taitaa nyt olla enää pelkästään kohta vihreää.
Aattelin sitten, jos se olisi siitä päivityksestä. No, palautin siihen 8.0llaan, mutta sama ongelma.
Ei ole johdossa vika, sillä kun yhdistän reilusti vanhemman läppärini samaiseen TVhen, näkyy sitten kyllä normaalisti väritkin ja muutenkin. Eli ei siis telkkarissakaan vika.
Saisikohan tuota enää mitenkään toimivaksi tällä win8-koneella, siis että näkyis normaalisti töllön puolellakin. En ole sieltä pahemmin tämän kautta tuon ongelman takia enää kattonutkaan mitään. Harmillista vaan, kun toimi aiemmin ihan ok.

Viisaimmat kertokoot mitä tekisin..

PS. En nyt ole ihan varma olisiko tämä ollut oikea kategoria, mutta eiköhän mene kuitenkin tarpeeksi lähelle.

0

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        382
        5641
      2. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        15
        1632
      3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

        eli himmeä pääkoppa? 🪚
        Ikävä
        106
        971
      4. Miltä se tuntui

        Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
        Ikävä
        78
        851
      5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

        Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
        Ikävä
        50
        832
      6. Asentajako putosi radiomastosta

        https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
        Tampere
        44
        832
      7. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
        Ikävä
        41
        823
      8. Haikeaa miten kaikki meni

        Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
        Ikävä
        56
        817
      9. Moraaliköyhä S-ryhmä

        S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
        Tampere
        95
        814
      10. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        39
        799
      Aihe