13xxsarjassa jotain 3h. MITEN Nämä eivät kehity. kehittyyhän tabletit ja kännykätkin?!??!. siks garmin kun siihen saa peruskartat ilmaseks.
akunkestot garmineissa?
3
118
Vastaukset
- Sököjä kaikki??
Aikanaan ostamani Navi 490, akku kesti alle puolituntia, meni takuussa uuteen, uusi akku kesti noin kolme varttia. Nyt kun aikaa kulunut 3 v, niin tyhjä 5 minuutissa, mutta ihme kyllä se toimii edelleen eikä hukkaa tallennettuja tietoja.
- gpsmap
Garmin GPSMap 62st:ä akku kestää 20 tuntia. Hanki sellainen.
- Ikivanaha nawigaatto
Myös ikivanhassa Garmin etrex legend hcx:ssä akku kestää yli 20h. Akkuina on NiMeH-akut 2500 mAh. Älä kuitenkaan enää osta näin vanhaa mallia, uudemmat osaavat myös venäläiset satelliitit. Myös tähän saa ilmaiset MML-kartat maastoon ja Open Streetmap tiekartat ja latukartat ilmaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928593Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205872Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2824877Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724179Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901718
- 991292
- 47899