Rieju MRT ei kulje

Ostin uutena vm. 2012 Rieju MRT Power Upin. Nyt olen ajanut sillä n. 250km. Ongelmana on että tämä "vakiona tehokas" mopo kiihtyy laiskemmin kuin mikään muu vakiomopo, ja kulkee mittariin ja gps:ään mahtavat 44km/h tasaisella. Mikä voisi olla vikana?
4359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ohoh tuli vahingossa kaks kertaa ku ei aluksi näkynyt toi eka viesti

Äänestä

power up on tosi laiska vakiona. Mutta suuttimen koko voi vaikuttaa asiaan

Äänestä

Riejussa (mrt) on saatanasti kureja jonka takia se ei kule vakiona minnekkään. Poraa alkukäyrän kuri pois, vaihda suurinta sopivammaks ja välit kohilleen niin rupeaa kulkemaan.

Äänestä

Laikalla holkki pois, pirukaan ala poraamaan sitä.... :---------D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rieju ei kulje :) kirjoitti:

Ostin uutena vm. 2012 Rieju MRT Power Upin. Nyt olen ajanut sillä n. 250km. Ongelmana on että tämä "vakiona tehokas" mopo kiihtyy laiskemmin kuin mikään muu vakiomopo, ja kulkee mittariin ja gps:ään mahtavat 44km/h tasaisella. Mikä voisi olla vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu