VerkkoBoot mahdollinen??

Onko mahdollista...tai paremminkin miten on mahdollista että joku muu voi Bootata koneen Dc :an kautta?Kaverilleni oli käynyt näin ja se oli laittanut sen verkkokäynnistämisen pois päältä jotenkin mutta miten?
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...ei tarkkaa tietoo..ainakii jotkin verkkokortit pystyy herättämään koneen verkon kautta..verkkokortin ominasuuksista muistaakseni saa ton pois tai joiskin malleis on jumpperit ite korteis..itelläni on sellanen..todennäkösesti toi kaverin kone vaan kaatu ja buuttas ite ittesä. Niinkin voi käydä..nääs.

Äänestä

Kuulostaa aika legendalta että voisi käynnistää koneen cd :n kautta jos asetukset on kohdallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BÖH kirjoitti:

Onko mahdollista...tai paremminkin miten on mahdollista että joku muu voi Bootata koneen Dc :an kautta?Kaverilleni oli käynyt näin ja se oli laittanut sen verkkokäynnistämisen pois päältä jotenkin mutta miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu