Onko hän Rauman menestyneinen mies?
En yhtään ihmettelisi jos olisi naisten suosiossa.
Miehellä on rahaa ja valtaa ja on sen lisäksi vielä komea kuin filmitähti kuten kuvasta voi nähdä.
http://kuvaton.com/k/ylaT.jpg
Riku Räsänen
24
2582
Vastaukset
- todella haluttu
Räsänen on Rauman tavoitelluin poikamies
- homomies
Onhan se mukava näky kun Riku tepastelee shortsit jalassa :)
- eko virtanen
AIVAN NIIN!
TEKEE MIELI OIKEIN HALATA RIKUA!
- Jallu ite
Ai halat vai? Röhköt vai? Onneks mnuull ei ol tommotti taipumuksi!
- TOSI PAAVALI
Röhkö on ihku .
- kakarat liikkeellä
Kyllä kateus un kamalaa!!!!
- No niinpäs onkin
kakarat liikkeellä kirjoitti:
Kyllä kateus un kamalaa!!!!
Juu, sinäkin näytät ihan hirveältä.
- evvk
No niinpäs onkin kirjoitti:
Juu, sinäkin näytät ihan hirveältä.
Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.
- No niinpäs älähdit
evvk kirjoitti:
Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.
Juu, sinäkin älähdit niin, että kuului torille asti.
- onkohan rappari?
Minusta Riku Räsänen ansaitsisi nimelleen jonkun aukion, rannan, tien tai polun Raumalle.
Näköalatiekin voisi olla vaikka Riku Räsäsen tie, nyt kun sitä muutenkin "reerataan".
Perustelen tätä sillä, että jos Katri Helena Koistinen, on saanut sellaisen kilometrin mittaisen raitin joikumalla Tohmajärvelle ja asumalla koko aikuisikänsä muualla, niin Rikua pitäisi huomioida jo senkin takia, että hän elää ja vaikuttaa Raumalla ja ideoi kaikenlaista lisäviihtyvyyttä turisteille.
Hän jos joku on tehnyt Raumaa tunnetuksi Raumanmeren Juhannuksella ( vaikka ei se niistä lieveilmiöistä kärsineistä ihmisistä mukavaa se Juhannuksen tienoo ollutkaan). Tunnettuutta tuli ainakin olan takaa.
Ne ihmiset ovat varmaan osittain tulevia päättäjiä, joten heillä on Raumasta tietoa RMJ:n kautta. Tosin olivat varmaan usein päissään, mutta kuitenkin....
Älkää aina mollatko yritteliäitä ihmisiä. Olen kyllä ajatellut olisiko Riku vapaamuurari, kun hänellä on asiat luonnistanut,,,yleensä.
Lykkyä tykö hänelle uusiinkin toimiinsa.- Kim Inkinen
Mikä on Näköalatie? Ei ainakaan Rauman kartalta löydy. Jossain siellä poh-
joisen periferiassa on Nuljattimenvahe. Uudeksi nimeksi Räsäsen raitti. Eikös? - nimet muuttuu
Kim Inkinen kirjoitti:
Mikä on Näköalatie? Ei ainakaan Rauman kartalta löydy. Jossain siellä poh-
joisen periferiassa on Nuljattimenvahe. Uudeksi nimeksi Räsäsen raitti. Eikös?Olet nuorehko ilmeisesti. Gogletas Näköalatie Rauma, jospa selviäis sullekin?
- Kim Inkinen
nimet muuttuu kirjoitti:
Olet nuorehko ilmeisesti. Gogletas Näköalatie Rauma, jospa selviäis sullekin?
"nimet muuttuu". Minun muistikuvani yltävät 40-luvulle saakka ja tänä aikana
on useamman kadun nimi muuttunut tai poistunut kokonaan. Siis nykyään ei
Näköalatietä ole vaan Suvitie. Vai mitä? - vanha mikä vanha
Kim Inkinen kirjoitti:
"nimet muuttuu". Minun muistikuvani yltävät 40-luvulle saakka ja tänä aikana
on useamman kadun nimi muuttunut tai poistunut kokonaan. Siis nykyään ei
Näköalatietä ole vaan Suvitie. Vai mitä?Haittaaks se ?
Jos noin iällä olet, miksi viisastelet nimestä?
Minunkin nimeni oli ennen toinen, mutta kyllä minut tuntevat tietävät molemmilla nimillä kuka olen.
- hessu hopo
R R on ehdottomasti Rauman upein könsikäs.
Yleisesti raumalainen mies on mikkihiiren kaltainen- Pelle P. Eloton
Joo, mäkin olen kuullut, että sillä on hiiren kokoinen.
- miesmannekiini 3
Ilkeää arvostella toisen ulkonäköä netissä. Tämä on sitä kiusaamista, jos et satu tietämään.
- insinööri-Ilkka
Kunhan puhuvat. Riku Räsänen on sen verran menestynyt mies että ei häntä haittaa vaikka joku nettirunkkari häntä haukkuukin.
- ex yrittäjä
insinööri-Ilkka kirjoitti:
Kunhan puhuvat. Riku Räsänen on sen verran menestynyt mies että ei häntä haittaa vaikka joku nettirunkkari häntä haukkuukin.
Samaa mieltä kanssasi.
Rikun kaltaisia yrittäjinä uskaltavia henkilöitä tarvitaan Suomessa.
- Anonyymi
Vieläkö viina maistuu .
- Anonyymi
Mistä RR sai alkujaan rahat että pystyi ostamaan puolet Raumasta? 😎
Kai pankkikin jotain vakuudeksi vaati lainalle.- Anonyymi
Vai puolet raumasta😂 Elokuvateatteri, leirintäalue ja joku vanha poliisitalo ei nyt taida ihan puoli Raumaa olla, vaikka pieni tuppukylä onkin. Ai niin, leirintäalue onkin vaan vuokralla. Ai mistä rahat? Olisiko mahdollisesti käynyt niin, että eräs ravintoloitsija olisi tyhmyyksissään maksanut RMJ-brändistä 1,5 miltsiä ja paukapää ryssi koko jutun. Sitten myi RMJ:n takaisin murto-osalla siitä, mitä itse maksoi. Siitähän se pääoma tuli. Itse RMJ ei todellakaan ole mikään kultakaivos. Eli yksinkertaisesti kävi niin sanottu moukan tuuri.
- Anonyymi
Ruma ja pienimunainen tuhkamuna.
- Anonyymi
Menestyi koska poroholmasta puolet rakennettiin pimeellä työllä ja rmj tä se rakensi myös pimeesti monta juhannusta. Säästi satoja tuhansia siinä että maksoi jotain lippuja palkaksi rm j työntekijöille jotka rakensi lavoja. Sitten ei palkannut ketään hyvää työntekijä jälkeenpäin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503844
- 1053425
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342791Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262448- 201869
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51809- 1851756
- 271487
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3861459Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91238