Hieno hotelli Miami beachiltä tai sieltä suunnilta?

Miamiiin

Olemme lähdössä vuoden vaihteessa lomalle Floridaan ja osan ajasta olemme Orlandossa, osan sitten etelämpänä. Nyt erityisesti sieltä Miamin suunnilta olisi haussa hyvä hotelli/huoneistohotelli. Mieluiten 4 tai enemmän tähtiä, perheen kanssa matkaamme, uima-allas/altaat saisivat olla hienot, huoneissa saisi olla ainakin jääkaappi, jos ei jopa keittiö. Olisiko suositella? Meren rannalta tai ainakin ihan läheisyydestä.

3

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • coconut grove

      Olen ollut muutaman kerran Biltmoressa. Ihan hyva hotelli ja kaikki palvelut toimi. Rannalla se ei tosin ole mutta eihan Miamissa nyt ole pitka matka mihinkaan. Rannalla on myos rauhatonta.

      • miamiiin

        Kiitos, tuo näyttää oikein hienolta. Parveke taitaa olla vain ihan joissain huonetyypeissä? Sen myös toivoisin. Iso hieno uima-allas, mutta ei taida muita altaita olla? Eikä noissa huoneissa taida olla "kitchnetteä"? Ei tuo rannassa kiinni oleminen ole kyllä välttämättömyys sittenkään..


      • coconut grove
        miamiiin kirjoitti:

        Kiitos, tuo näyttää oikein hienolta. Parveke taitaa olla vain ihan joissain huonetyypeissä? Sen myös toivoisin. Iso hieno uima-allas, mutta ei taida muita altaita olla? Eikä noissa huoneissa taida olla "kitchnetteä"? Ei tuo rannassa kiinni oleminen ole kyllä välttämättömyys sittenkään..

        Ei tuon tason hotelleissa ruveta itse ruokaa tekemaan ;). Huonepalvelu toimii.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      163
      4934
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1499
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1401
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      8
      1143
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      957
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      739
    Aihe