Elikkäs itse täytän parin kuukauden päästä 20 vuotta ja olisi mukava järjestää kavereille jonkunlaiset bailut. Ongelmanahan on se, ettei mulla ole oikein mitään paikkaa missä näitä bailuja pitää.. opiskelijana budjetti tilan vuokraukseen on rajallinen ja porukoidenkaan luona ei oikein voi pitää, kun heillä ei ole oikein mitään paikkaa minne mennä illaksi..
Eli kaikenlaisia ehdotuksia otetaan vastaan! Sen verran vielä ssanon että 18v synttäreillä oltiin Amarillossa baarissa ja 19v. synttäreillä porukoiden luona kun heille vaivoin keksittiin paikka mihin mennä(tällöinkin sain talon käyttööni vain ilta kymmeneen saakka ja siitä lähdettiin sitten jo pikku hiljaa suunnistamaan keskustaan..olisi siis kiva tänä vuonna keksiä joku paikka jossa voisi olla niin pitkään kun halutaan tai sitten keksiä jotain muuta ohjelmaa)
Kiitos jo etukäteen jos on antaa mitään vinkkejä! :) ja Oulun seudulla siis asun :D
Mitä tehdä 20v. synttäreillä Oulussa???
5
225
Vastaukset
- jaakob.
Hyppää niiden apinoidesi kanssa vaikka lähimpään jokeen ja biletä siellä
ÄKS DEE DEE d d d d d dDDDDD DDDD Elämäsi on todennäköisesti täysin hyödytöntä ja turhaa joten suosittelisin että itket pimeässä nurkassa niin kuin normaalisti joka ilta teet.
- jaahas,
Elämäni on todennäköisesti omaa elämääsi hyödyllisempää, koska en ole ihan noin syvälle suomi24 yhteisöön uppotunut, jotta naamakuviani laittaisin näkyville. Sehän kertoo nettiriippuvuudesta ja sellaisillahan ei yleensä ole elämää.
Itse käyn täällä vain vierailulla, joten on minulla muutakin elämää. - Jaahas.
Kaiken lisäksi jos pitäisi täällä edes jonkinlaista profiilia, en ainakaan päivittelisi sitä seuraavalla alatyyliin kalskahtavalla tyylillä:
" Viimeisin päivitys:
MUN PILLUUUUUUUUUUUU UUUUUUUUUUH!!!!!!!!!!!!!
10.03.2014 9:37 "- jaahas.
Ja kaikkein säälittävintä ovat nämä fakebook naurettavuudet "elämänkoulu" höpinöillään. Se on ilmeisesti nyt POP olla elämänkoulussa.
Niin siinä käy kun iso pyörä pyörii liikaa ja hihna hinkkaa tyhjää..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1884790Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k303670Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.392572Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1572247Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet491548- 731308
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751161Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.711142En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on391083Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911021