Elikkäs itse täytän parin kuukauden päästä 20 vuotta ja olisi mukava järjestää kavereille jonkunlaiset bailut. Ongelmanahan on se, ettei mulla ole oikein mitään paikkaa missä näitä bailuja pitää.. opiskelijana budjetti tilan vuokraukseen on rajallinen ja porukoidenkaan luona ei oikein voi pitää, kun heillä ei ole oikein mitään paikkaa minne mennä illaksi..
Eli kaikenlaisia ehdotuksia otetaan vastaan! Sen verran vielä ssanon että 18v synttäreillä oltiin Amarillossa baarissa ja 19v. synttäreillä porukoiden luona kun heille vaivoin keksittiin paikka mihin mennä(tällöinkin sain talon käyttööni vain ilta kymmeneen saakka ja siitä lähdettiin sitten jo pikku hiljaa suunnistamaan keskustaan..olisi siis kiva tänä vuonna keksiä joku paikka jossa voisi olla niin pitkään kun halutaan tai sitten keksiä jotain muuta ohjelmaa)
Kiitos jo etukäteen jos on antaa mitään vinkkejä! :) ja Oulun seudulla siis asun :D
Mitä tehdä 20v. synttäreillä Oulussa???
5
230
Vastaukset 5
- jaakob.
Hyppää niiden apinoidesi kanssa vaikka lähimpään jokeen ja biletä siellä
ÄKS DEE DEE d d d d d dDDDDD DDDD Elämäsi on todennäköisesti täysin hyödytöntä ja turhaa joten suosittelisin että itket pimeässä nurkassa niin kuin normaalisti joka ilta teet.
- jaahas,
Elämäni on todennäköisesti omaa elämääsi hyödyllisempää, koska en ole ihan noin syvälle suomi24 yhteisöön uppotunut, jotta naamakuviani laittaisin näkyville. Sehän kertoo nettiriippuvuudesta ja sellaisillahan ei yleensä ole elämää.
Itse käyn täällä vain vierailulla, joten on minulla muutakin elämää. - Jaahas.
Kaiken lisäksi jos pitäisi täällä edes jonkinlaista profiilia, en ainakaan päivittelisi sitä seuraavalla alatyyliin kalskahtavalla tyylillä:
" Viimeisin päivitys:
MUN PILLUUUUUUUUUUUU UUUUUUUUUUH!!!!!!!!!!!!!
10.03.2014 9:37 "- jaahas.
Ja kaikkein säälittävintä ovat nämä fakebook naurettavuudet "elämänkoulu" höpinöillään. Se on ilmeisesti nyt POP olla elämänkoulussa.
Niin siinä käy kun iso pyörä pyörii liikaa ja hihna hinkkaa tyhjää..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2052177Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591439Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271081- 71927
- 58918
- 50842
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72841- 93787
Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta115717Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200707