Ottaako päähän lähteä aamulla puhelinmyyntiin?

Tosimyyjä

Voin vaan kuvitella miten kauheeta on niillä jotka aamulla menevät palkan toivossa kuuntelemaan vitttuilua puhelimen ääreen. Kukaan ei halua tuotteitanne ja vaan ärsytätte ihmisiä. Mikään ei ole niin ärsyttävää kuin puhelinmyyjä. Sielutonta tuhoontuomittua kerjäläisrn hommaa. Jokainen hetki työssäsi on kidutusta ja sätkit eteenpäin koko päivän. Minä menen aamulla töihin ja loppukuusta tulee 4 tonnia tilille. Ja tren oikeita myyntihommia. Enää tosin ei tarvitse juuri myydä kun tuotetta vaan tilataan jatkuvalla syötöllä. Elämä on vaan palkan odottelua ja autolla ajelua. Pari kertaa päivässä ulkona käyn syömässä ja lueskelen uutisia kännykällä.

12

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esikartanot

      Puhelinmyynti ja toimistotarvikemyynti on suoraaan manalasta. Jos haluat tietää millasta helvettissä on niin ei muutakun noihin hommiin mars. Yrityksiä löytyy joka lähtöön.

    • 1+7

      Ei ota aivoon. Asiakkaat ei vittuile hyvälle myyjälle. Vain epävarmoille luusereille. Ja pidän työnteosta. Ei sulle kukaan oleilusta 4k maksa ainakaan pitkään. Hieno päiväuni sulla silti

    • Ripulirapula

      Ei hyvin mee jos palkkaa tarvitsee odotella .

    • Sales man

      Eikös pihelinmyynti ole juuri oikeaa myyntityötä? Puhelimessa joutuu jatkuvasti kamppailemaan miksi ostaa tuote nyt eikä huomenna. Kasvotusten helpompi antaa esimerkkejä

    • Siinähän rämmitte.

      Kyllä ottaisi ja rankasti. Mihin tahansa myyntityöhön. Onneksi jaksoin opiskella useamman tutkinnon ja hankkia kannukseni jo yrittäjänä.

      Nyt pojat, myykää myykää, että riittää läskiä leipäni päälle. Itse en myy.

      • Siis häh

        Mutta eikös yrittäjä joudu jatkuvasti tekemään erinäköisiä myyntitöitä? Vai millä toimialalla olet?


    • Masaxter

      Myyntityö on mukavaa

    • haistahan ihan ite

      Niin sinä joka kirjottelet että tulee 4 tonnia tilille,niin mikä raha neljätonnia on ja mitä sillä saa se on ihan taskurahaa ja kun luulet että se on iso raha taitaa tulosi olla vielä jotain muuta:)

      • E.S.

        Sinulle, joka kirjoittelet, että 4 tonnia ei ole mitään. Noin hyvää palkkaa ei pitäisi edes saada myyntityöstä. Itse olen puhelinmyyjänä ja alle 300 e kuussa tienaan. 4 tonnie ei ole taskuraha vaan omaisuus.


    • E.S

      Mitä myyt, kun palkka 4 tonnia kuussa? On bonukset sinulla ja hyvä tuote.

    • mitä elämäni on

      elämäni on tyhjyyttä ja kärsimystä.

      olen liittymämyyjä

    • es-jonne

      Minua ottaa alapäähän lähteä töihin.
      Esimieheni vetelee kuivana kakkoseen eli siis anaaliraiskaa minut joka ruokatunti. Nautin siitä.

      t: Jonne "jolle tää ei ole oma juttu"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      40
      2226
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      132
      1727
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1356
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1080
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      949
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      269
      812
    Aihe