siis nythän haluiaisin varata matkan hrghadaan syyskuulle! te jotka ootte varannu matkan nyt kevääksi tai kesäksi, mitä kautta ja mistä?
haluun tietoo!
9
354
Vastaukset
- 28x...
Varatkaa ne minulta. Vien 6:n hengen porukan vaikka helve'ttiin koska sillä jengillä saan itse ilmaisen matkan. Bussimatkalla arolla voimme laulaa yhteishengen kohottamiseksi vaikka "Sua kohti Herrani".
- sanna4
tee varaus booking hotellivarauksen kautta ja lennot turkish airlinesillä istanbulin kautta välilaskulla ja koneen vaihdolla hurghadaan.Matkatavarat saat jo helsinki-vantaan lentokentällä suoraan selvitettyä hurghadaan ei tarvi välillä istanbulissa ottaa pois.
- Kesäkuussa matkalle
Oman hotellini otin alpharooms.com kautta (tykkäsin, kun sai valita hyvin huonetyyppien välillä. hinta 570e/2henki AI).
Lennot varattu TurkhisAirilta Istanbulin kautta (457e/henk edestakas) ja kesäkuussa olisi 2 viikkoa auringossa ja Punaisen meren syleilyssä varattuna.
Ilmeisesti Finnmatkat ovat aloittamassa ensi talvikaudella matkat uudestaan, mutta vielä ei ainakaan näy nettisivuilla. - 28x...
Saanet olla vuorenvarma ettei yksikään suomalainen matkanjärjestäjä vie yhtäkään akkaa Hurghadaan tänä vuonna. Se on varma. Itsehän voi tietysti lähteä vaikka Etelänavalle pinkkuja panemaan. Siellähän voisikin olla kiva riekkua jonkun aikaa.
Niistä pornovideoista saisi kyllä kilokaupalla hilloa.- Akat Hurghadaan
Mikäänhän ei ole niin varmaa kuin vuorenvarma ;)
- 28x...
Juuh tämä onkin viisas mies joka ehdottaa että kynityt suomivalaat voitaissi roudata kaikki Hurghadaan. Päästäisiin niistä kerralla. Uskonpa kuitenkin etteivät terroristeille kelpaisi. Räkäisisivät hiekkaan kun bussin sisältö olisi tarkastettu. Tottakai nappaisivat kultakäädyt parempään talteen. Niistä saaduilla rahoilla ostaisivat lisää rynkkyjä joilla taistella hirmuhallintoja, vääräuskoisia ja kaikkia muita mulk'kuja vastaan, Terroristit pyörittäisivät sormea kuskille että antaa heittää, ei niillä olisi varaa ruokkia noin lihavia panttivankeja....
- tosion
Myös AirBerlin on aloittanut lennot Helsingistä Hurghadaan ja hieman edullisemmin kuin TurkishAirlines. Molemmissa yksi koneen vaihto :)
- ???
Matkalaukusta tulee erillinen maksu ???
- Holidays2014
Itse menossa kesäkuussa Sharm el Sheikhiin, netistä varaan lennot, kunhan kesäloman ajankohta varmistuu, mutta tod.näk. kesäkuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937568
- 403622
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021846- 241060
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32943Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27911Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53807Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31732Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60729Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26662