Kämppistä/ kämppiksiä Espanjaan?

janzkuli91

Hei,

Oisko täällä ketään, joka ois kiinnostunu muuttamaan Espanjaan marras-/ joulukuussa puoleksi vuodeksi tai muutamaksi kuukaudeksi? Aikaa yms. ei oo vielä lukkoon lyöty, että siinä voidaan kyllä joustaa. Paikallakaan ei oo niin paljo väliä, mutta itseäni kiinnostaa esimerkiks Barcelona, Valencian alue, Andalusian alue ja Kanariansaaret. Mieluiten kuitenki lähellä merta jossain vähän isommassa kaupungissa tai lähellä isoa kaupunkia hyvien kulkuyhteyksien päässä.

Kämppistä oon ajatellu ihan sitä varten, että vois vuokrata jonkun vähän isomman kämpän jostain hyvältä paikalta ja jakaa asumiskustannukset. Ja toinen syy on, että ois heti valmiina kaveri, jonka kans tutustua muihin ihmisiin ja paikkoihin.

Ite oon 22-vuotias tyttö Espoosta. Voin luonteesta yms. kertoa sit lisää kiinnostuneille, mutta oon positiivinen ja hyvä tyyppi hehe :D Oon tosi spontaani ja tykkään kokeilla kaikkee uutta ja erilaista. Mulla on aina kaikkia ihme ideoita päässä, joita haluun toteuttaa :P Yritän harrastaa kuntosalia ja lenkkeilyä, mutta se on jääny kyllä viime aikoina vähän vähemmälle. Tykkään kans musiikista ja laulamisesta tosi paljo. Ja ruoasta!! :D

4

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heka1977_

      Kiinnostaa toki jos pystyt lainaamaan oman osuuteni vuokrasta. Eihän sua häiritse jos aloitan kaljan ottamisen heti aamulla? Usein on nimittäin pieni kankkusenpoikanen yön jäljiltä. Tykkään nukkua yhdessä kun olen tottunut vetämään vähintään yhdet varvit per päivä. Joskus voi olla ettei ota eteen mutta luulen että kyllä sä keinot siihenkin keksit. Täytyykin ottaa suhun yhteyttä, kuule

      • pitäissaadajotain

        Heka1977 tässä Elma olen kypsässä iässä oleva Nainen isolla ännällä olen valmis ottamaan sinut asumaan kanssani mutta Eteen pitäis ottaa aika hyvin.Vuokraa en lainaa sen saat työlläsi kuitata jos eteen ottaa.


      • Heka1977_
        pitäissaadajotain kirjoitti:

        Heka1977 tässä Elma olen kypsässä iässä oleva Nainen isolla ännällä olen valmis ottamaan sinut asumaan kanssani mutta Eteen pitäis ottaa aika hyvin.Vuokraa en lainaa sen saat työlläsi kuitata jos eteen ottaa.

        Kyllä kiinnostaa mikäli mummukuume ei vielä ole ajankohtainen. Miehuus toimii kyllä, jos ei ole liian rankka putki takana. En lupaa mitään, olen äärimmäisen epäluotettava ja saatan kadota pitkäksi aikaa ilmottamatta. Voi olla että saatan pyytää vippiä silloin tällöin ja jos mut haluaa pitää maisemissa olisi viisainta joskus myös suostua.

        ps. en ole komea


      • Perdone.
        Heka1977_ kirjoitti:

        Kyllä kiinnostaa mikäli mummukuume ei vielä ole ajankohtainen. Miehuus toimii kyllä, jos ei ole liian rankka putki takana. En lupaa mitään, olen äärimmäisen epäluotettava ja saatan kadota pitkäksi aikaa ilmottamatta. Voi olla että saatan pyytää vippiä silloin tällöin ja jos mut haluaa pitää maisemissa olisi viisainta joskus myös suostua.

        ps. en ole komea

        Oletko unohtanut mitä sanat tarkoittavat?
        Väärä palsta seksiseuran hakuun!
        Ja vielä sotkeutua aloittajan keskusteluun tällä tavalla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      217
      6679
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      133
      5584
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      293
      3631
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3510
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      125
      2537
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2190
    7. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      59
      2021
    8. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      2006
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1803
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      106
      1544
    Aihe