Soterätti naamalle

Kyl varmaan kirpais säykkiministeriä kun aikansa takoi päätään sote-seinään suupielet vaahdossa ja sitten isot pojat heittivät rätin silmille ja sorvasivat muutamassa päivässä asiat raiteille, ei toki vielä asemalle.
Mistä näitä demarituhertajia oikein keksitään?
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pyyhi sillä rätillä peräs ja sitten niistä nokkas....

Äänestä

Ei vois vähempää kiinnostaa, minä käyn yksityisellä jos tarvetta on.

Äänestä

Tarkoitit ettei voisi enempää ymmärtää, punikki?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karvas tappio kirjoitti:

Kyl varmaan kirpais säykkiministeriä kun aikansa takoi päätään sote-seinään suupielet vaahdossa ja sitten isot pojat heittivät rätin silmille ja sorvasivat muutamassa päivässä asiat raiteille, ei toki vielä asemalle.
Mistä näitä demarituhertajia oikein keksitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu