Paljonko yleensä Porissa maksetaan palkkaa taksi kuskeille siis tarkoitan nk.renkejä en taksien omistajia.
porin taksi renkit
suhari2
14422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mene kysymään niiltä, saatanan umpilatva!!!!!!!
Sitä paitsi se on "rengit" eikä "renkit", vitun kusinaama
Siellä varmaan joku ilman verokorttia ajeleva pimeä rengi avasi sanaisen arkkunsa.
Ei Porissa ole pimeitä taxeja.
En tiedä onko mutta maksavatko taksi yrittäjät keikka renkien palkoista eläke ym.maksut
Tottakai pakkohan se on maksaa, eihän kukaan nyt niitä juoppoja tule kyyditseen, jollei eläkeitä ja ym maksuja tilitetä.
penii dasfokaosd!!!
Juoruakat, siis suharit, saavat käteen jotakuinkin 1200 ekee, ja vielä jotain muutakin kun katsokaas ei noilla palkoilla pal mimmeillä leveveillä!!! Enemmäkin keskenään viettävät laatuaikaa tolpalla ja huoltoasemilla.
Mikä o taksi rengi keellä?
penii dasfokaosd!!!
erään porilaisen orttoprin mukaan taxikuskiksi voi alkaa työnkeveydenpuolesta kädetön selätön ja päätön. Yhteenvetona maailman helpoin ja kevyttöisin ammatti.
Se on tommonen perushoitajan peruspalkka ja samat ovat hommatkin. Oksennus pitää osata siivota ja kohtelias pitää olla ja kiertää pyytämättä tolpan ympäri. Minulla ei ole valittamista, mutta koppalakki olisi kiva. Tuntisin itseni arvokkaaksi kun ajelen Kelan tai vammaispalvelun lystiajoja. Tulikohan niihin mitään vähennyksiä
Just, mutta onneksi ei tarvii siivota ja pestä asiakkaan per-settä, kun on lasti housuissa.
Ja ei tarvii ottaa kyytiin olenkaan.
Muuten työ aikaslailla samaa.
Heikkoa älyllistä tasoa molemmat, ei voi mittään