Mikkelin ensineuvon ajanvaraus

Onko joku onnistunut pääsemään läpi jonosta ja saanut aikaa lääkärille?
7171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä olen, vaikka hetken joutuikin puhelimessa jonottamaan. Mutta, kiire ei ollut, kun ei hengenhätää ollut!
Ajan sain heti, eli heti vain ensiapuun. Vastaanotossa oli kaksi aivan ihanaa naishenkilöä ja nuorimieshoitaja, joka palveli miua! Enpä ole ennen kokenut yhtä mukavaa lääkäri-palvelua

Äänestä

ihmeessä keksiä tästä jotain negatiivista. Sehän on koko palstan perimmäinen tarkoitus.

Äänestä

Joskus olen numeroon soittanut. Jos ei ole ollut ketään vapaana, niin on kysynyt jos haluan minullepäin soitettavan. Ei tarvitse sillä tavalla jonotella.

Äänestä
  • Itse soitin pari viikkoa sitten ja puhelimessa kysyttiin, että haluatko että sinulle soitetaan. Vastasin kyllä. Noh sieltä soitettiin minulle iltapäivällä ja huoleni kerrottuani sanottiin
    Ensineuvo: "sun olis kannattanu jonottaa sillon aamulla, kun nyt kaikki lääkäriajat on jo tälle päivälle menneet"
    Minä: "noh saisikos niitä aikoja sitten huomiselle"....
    E: "valitettavasti seuraavan päivän päivystävänlääkärin aikoja saa vasta seuraavan vuorokauden puolelle, joten soitat klo 24 jälkeen tai sitten huomenna aamusta"
    M: "no mites ihan perus lääkärin aikoja, eikä päivystävän?"
    E: "no ne taas menee yli kahden viikon päähän"

    Miksi puhelimessa ehdotetaan takaisinpäin soittoa, eikä kerrota että jonottaminen tässä tapauksessa kannattaa. Miksi ihmeessä seuraavalle päivälle ei voi saada päivystävän aikaa, jos saman päivän ajat ovat loppu?

    Idea palvelussa ok. Toteutus puolestaan ei kovin hyvä....

    PS. Kävin yksityisellä. Sain ajan samalle päivälle. Maksoi tosin 64€, mutta näin jälkeenpäin ajateltuna olen tyytyväinen ratkaisuuni.

    Äänestä

Pankalammella pääsee oman tiimin HOITAJALLE ilman ajanvarausta arkisin 8-15.

Äänestä
  • Eihän kukaan lääkärille aikoja jonottelisikaan, jos hoitajan aika kävisi.

    Jonottamista ajanvaraukseen eilen aamulla 25 min. ja iltapäivällä 55 min. Kummallakaan kerralla ei valitettavasti ollut mahdollista jättää soittopyyntöä takaisin.
    Aamulla jonotuksen jälkeen kerrottiin, että ajanvarausjärjestelmä ei toimi.
    Iltapäivällä melkein tunnin jonotuksen jälkeen löytyi vihdoin aika noin kolmen viikon päähän.
    Soittokerta oli kolmas saman asian takia ja vihdoin löytyi aika. Ajan saa varmasti sitkeimmät ja hyvähermoisimmat soittajat.

    Äänestä

Aluehallintovirastoon vaan postia. Saa Mikkeli lisää uhkasakkoja ja joutuu pian maksamaan ne sakkonsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palvelut kohdillaan kirjoitti:

Onko joku onnistunut pääsemään läpi jonosta ja saanut aikaa lääkärille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu