Mopopojat viivalle vaan

Tulkaa valoissa testaamaan mopojenne tehoja!!!! On lastutettu Ocu pakosarjat taakse asti 2" ränniä. Veikkaan että siinnä 150-170 kohdilla rupeaa nk.seiskäpätkät tippumaan. 1000 voi pysyä n.200 asti rinnalla mutta sitten ilmanvastus tekee työnsä ja Oculla menen menojani. Morjens!

Hanaa jos on rohkeutta
14164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Olipa typerä ja läpinäkyvä provo. Tämä trollaus kannattaa jättää kommentoimatta tämän enempää.

Äänestä

ÄT TSIH ja siihen jäi Ocu, mulla kawassa turbo ja Nox, tarvittaessa n. 320hv ja 15cm jatkettu takahaarukka, ettei keulis niin helvatisti, eikä Sokota pysy kyydissä edes lähdössä, vaan jää kuin se "tuote" junttilan tuvan seinään.

Äänestä

Normi 600cc jättää kaiki ocut viivalle helposti. Lähes kaikki nelisylinteriset 600 kuutioiset täysitehoiset kiihtyy 0-100 aika rivakasti. Jonkun 25kw kuristetun voit jättää huippunopeudessa mutta hiukan naurettavaa koska se on tilapäinen harha.
Normi tonninen sportti on jo niin nopea ettei mikään normi PERHEAUTO sille suorituskyvyssä pärjää. Huippuja on yli 240kmh ja 0-100 taittuu helposti alle 4s aikaan.

Tässä Hondan suoritusarvoja. Huomio että 0-100 arvo on maileja 0-60mph arvo vastaa 0-100kmh arvoa. Aika harva auto näitä oikeasti pystyy "kyykyttämään" jos sarvissa on osaava kuski.
2000-2001 929RR
0-60 is 3.2
0-100 is 6.9
Top speed is 170mph
fuel consumption is 40mpg.

2002-2003 954RR
0-60 is 2.84
0-100 is 5.75
Top speed is 170mph
fuel consumption is 35mpg.

2004-2005
0-60 is 3.7
0-100 is 6.44
Top speed is 178mph
fuel consumption is 36mpg.

These figures are based on RiDE magazine's tests.

Äänestä
  • Eikö teille jo tuossa ylempänä vihjattu ettei näihin typeriin ja lapsellisiin provoviesteihin kannata vastata yhtään mitään? Miksi porukka ottaa todesta nämä uho-viestit?

    Äänestä

Miksi kirjoittelet mopopojille MOOTTORIPYÖRÄPALSTALLA.Etkö ymmärrä moottoripyörän ja mopon eroa?

Äänestä

mopo on yleisnimi kaikille kaksipyöräisille. Mopolla ei saa ajaa yli 45km/h joten ei se oikeista mopoista pihinut. Vertasi jopa skodansa suorituskykyä 1000cc mööttoripyörään. Haluaisin kyllä nähdä ocu kuskin ilmeen kun tonnin MP häviää horisonttiin kun hän skodassaan takoo päätään rattiin kun ri peli kulje oletetusti.
Nyky motoristia on vaikea edes houkutella kiihdytys kisaan koska kortti on helposti poliisin hallussa kuukausi kaupalla. Joten tieto siitä riittää hyvin MP kuskille että voi milloin tahansa tarvittaessa ohittaa skoda kuskin tai minkä tajansa perheauton missä tahansa. Suorituskyky on ihan eri planeetalta kuin perheautossa.
Tässä tavikselle jos vaikka tajuiasi kuinka eri planeetalla oikean moottoripyörän suorituskyky todellisuudessa on.

http://www.youtube.com/watch?v=eiROOzdTDeM

Äänestä
  • Ja taas näitä viritysliikkeiden fotochopattuja mainosfilmejä joilla ei ole tosielämän kanssa mitään jakoa. Tosielämässä: vedin syksyllä iltahämärässä sateessa Valkeakoskella Oculla hiukka yli 200 ja sinne jäi vesisumuun kyykkypyörä. Oli joku tonninen tai jopa 1300 Honda tai Suzuki. Ei ollut kaan tehoja kun tarvittiin toisin kuin minulla oli. Vituttiko?

    Äänestä

  • Mutta jos suoraa olisi riittänyt olisi Lambo näyttänyt Suzukille perävalojaan. Lambon huiput kun on reippaasti yli kolmesataa, Suzukilla taas ei.

    Äänestä

  • Ocu TSI kirjoitti:

    Ja taas näitä viritysliikkeiden fotochopattuja mainosfilmejä joilla ei ole tosielämän kanssa mitään jakoa. Tosielämässä: vedin syksyllä iltahämärässä sateessa Valkeakoskella Oculla hiukka yli 200 ja sinne jäi vesisumuun kyykkypyörä. Oli joku tonninen tai jopa 1300 Honda tai Suzuki. Ei ollut kaan tehoja kun tarvittiin toisin kuin minulla oli. Vituttiko?

    Yritäpä ajaa vesisateessa kulkuneuvolla jossa ei ole lasinpyyhkijöitä. Voisiko siinä olla syy ettei pyöräkuski halunnut ohitsesi mennä?! Ethän oikeasti ole noin tyhmä kuin yrität esittää? ??

    Äänestä

  • Mikä kulkee mikä ei??! kirjoitti:

    Mutta jos suoraa olisi riittänyt olisi Lambo näyttänyt Suzukille perävalojaan. Lambon huiput kun on reippaasti yli kolmesataa, Suzukilla taas ei.

    Mä jätin mun mopoautolla Lambon, tosin se oli Espalla parkissa mut ei kait sitä lasketa.

    Äänestä

  • Okutsi 15v kirjoitti:

    Mä jätin mun mopoautolla Lambon, tosin se oli Espalla parkissa mut ei kait sitä lasketa.

    Sinähän se vasta hyvän vitsin murjaisit. Taidat olla tosi hauska kaveri. Ja älykäskin vielä.

    Äänestä

  • Mikä kulkee mikä ei??! kirjoitti:

    Mutta jos suoraa olisi riittänyt olisi Lambo näyttänyt Suzukille perävalojaan. Lambon huiput kun on reippaasti yli kolmesataa, Suzukilla taas ei.

    Ihan totta!!! Ja jokainen Skoda kulkee yhtä hyvin kuin tuo Lambo!!!

    Äänestä

Mulla kävi eilen niin, että harjakone meni heittämällä mun prätkästä ohi vaikka mulla on 4 pyttyä, 8 venttiiliä, 8 tulppaa ja kypärässä tumma visiiri, sekä Repsoilin tarra takalokasuojassa.
Olis varmaan pitäny ostaa ne röökit R-kiskalta nopeemmin, ettei se harjakone olis ehtiny kohdalle.
Ei tosin yhtään potuttanut, kun olin menossa ihan eri suuntaan.

Äänestä
  • Hahaa....kuolen nauruun! Lopeta! Tämä palsta ei sovi kaltaisillesi huumori-miehille. Hahaa....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ocu TSI kirjoitti:

Tulkaa valoissa testaamaan mopojenne tehoja!!!! On lastutettu Ocu pakosarjat taakse asti 2" ränniä. Veikkaan että siinnä 150-170 kohdilla rupeaa nk.seiskäpätkät tippumaan. 1000 voi pysyä n.200 asti rinnalla mutta sitten ilmanvastus tekee työnsä ja Oculla menen menojani. Morjens!

Hanaa jos on rohkeutta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu