Voiko serkun kanssa mennä naimisiin, kun tuolla lähi-idässä melkein kaikki menee serkkujenssa kanssa naimisiin, mitä siitä seuraa ? minulla on siihen teoria..
Serkun kanssa sukua jatkamaan ?
verisukulaisia
33456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Niin se on täälläkin ollut tapana, ei keenit karkaa millekkää vieraalle. Upiat ominaisuudet korostuu ennestään ja vaajilaan riittää asiakkaita. Sitä herkumpaa mitä serkumpaa..
hyi helvetti...
Voi kuule kun se on ihan luonnollista ja yleinen tapa. Ainakin pmäellä. Ei kai sitä nyt ihan tuntemattomankaan kanssa...
Eikö ole moraalisesti epäilyttävää levittää kehnoja siemeniä mihinkään muualle?
On sallittua Suomessa. Jos menet sinne Lapin peräkorpeen pikkukyliin niin siellä on kaikki sukulaisia keskenään serkkuavioliittojen takia.
''Myös Suomessa serkukset voivat solmia avioliiton. Ruotsin valtakunnan Vuoden 1734 lain Naimiskaaren säännös määritteli, että serkkujen avioituminen vaati kuninkaan luvan. "Orpanat ei mahda otta toinen toistans awioxi, ellei Cuningas sijhen lupaa anna." [7] Venäjän vallan aikana keisarillinen asetus kumosi tämän 1872 ja serkut saivat normaalin avioliitto-oikeuden. [8]
Joissain kulttuureissa serkusten välisiä sukupuolisuhteita pidetään insestinä: serkusavioliitot ovat laittomia esimerkiksi eräissä Yhdysvaltain osavaltioissa[9] sekä Etelä-Koreassa.[10] Serkusavioliitot eivät ole kiellettyjä missään Euroopan valtiossa, mutta niiden osuus maanosan avioliitoista joka tapauksessa laski huomattavasti 1900-luvun toisella puoliskolla''- wikipedia
Lapin peräkorpeen??? Asuessani lyhyen aikaa -olosuhteiden pakosta- pmäellä sain vaikutelman että juuri siellä on yleistä mennä sukulaisten kanssa naimisiin...kaikki ovat sukua keskenään. Ja se totisesti huomasi kun pmäen porukoita hiukankin seurasi.
Ei tarvitse kuule edes kovin kauas Lappiin mennä niin huomaat, että väki on läheistä sukua keskenään. Sen takia Lapin ukot on usein mielenvikaisia äijänkäppyröitä, kun ollaan serkkuja vaimon kanssa ja sitten omatkin lapset nai serkkunsa ja niiden lapset kanssa jne. Tuossa ruljanssissa riittää jo, että yks on mielenvikanen niin sitten on myös tulevat jälkipolvetkin.
Minusta on outoa, jos sukulaiset menevät keskenään naimisiin, tarpeeksi kauan kun tuo ralli pyörii, niin ihmisistä tulee fanaattisia alistajia ja hyvin sotaisia.
Jos serkun kanssa ei saisi sukua jatkaa niin Pieksämäkeä ei olisi.
Miettikääpä sitä arvon P:mäkeläiset... ja menkää sitten mamman kanssa peiton alle.
Kai linjajalostus on hyväksyttävää. Pitää vaan ottaa geenitesteillä selkoa onko perinnöllisiä sairauksia, käytöshäiriöitä, hammasvikoja, töpöhäntäisyyttä, yms. Silloin, kun mitään hälyttävää ei löydy niin mikä ettei, eikun jalostumaan. :D
Tuota töpöhäntäisyyttä onkin jo pieksämäkeläisissä liikaa.
On serkuilla ainakin hyvä harjoitella.
Yhdellä mikkeliläisellä naistenmiehellä on pomminvarma iskurepliikki: Leikitäänkö pieksämäkeläisiä serkuksia?
Siis kuka kyseessä???? !!!!!
Pitää perustaa SerkkuTreffit niminen sivusto että voit tsekata kuka serkuista olisi vetävin jos ei oo tullu pidettyy yhteyttä viime aikoina.
Aikoinaan euroopan hoveissa ajateltiin, että prinsessan tulee saada mahdollisimman pajon elämän pyhää nestettä suvun jatkopuuhissa ja kuninkaan siirryttyä pukilta palvelusväki kävi vuoron perään laittamassa nesteensä keitokseen. Sitten huomattiin, että jälkeläiset eivät välttämättä tulleet toivotunlaiseksi. Sitten alkoi sukusutrauskausi hallitsijasuvuissa ja siitä tuli myös omat ongelmat. Nyt on vaihtoehtoja silmän kantamattomiin. Kuninkaat, papit ja rahvas juo, juhlii, huoraa ja lopuksia tappelee. Elämme lihan himoissa kuin viimeistä päivää. Eduskunnaskin pohditaan kuka saa olla kenenkin kanssa virallisesti.
Milloin tehdään laki, että voi olla virallisesti itsensä kanssa ( sooloparisuhde).
Taisi se koira älähtää johon kapula kalahti...Mikkelinmiehen kapula. Tarkoitan tuota Whaaaat??-nimimerkkiä. Älä välitä, et ole ainoa jonka hän on kaatanut... olet vain yksi kymmenistä(p:mäkeläisistä).
Taitaa olla aika mielensairasta sakkia?
Varmin tapa vahvistaa omaa geeniä on olla sotkematta siihen mitään vierasta.
Siimahännistä vikkelin voittaa kujan juoksun. Se onkin ainoa megaluokan kilpajuoksu, jonka olen voittanut. Suvussa siimahännät ovat olleet vikkeliä. Pikkupöksyjä ja kalsareita ei voi laittaa samaan pyykkiin, alkaa heti itämään. Kerta ruutaamisella on aina tärpännyt tähän asti.
Miten lähi-itä voi nykyään, ei kovin hyvin, naiset täysin alistettuja, sotia, johtuu täysin sukurutsasta. Kun serkkujen kanssa naimisiin menevät, niin kosto geenit sen kuin voimistuvat.
Meillä vahvistuu vain erinomaisuus geenit, myö ollaan kauniita ja älykkäitä.
Naisen istukka ratkaisee luonteemme ja terveytemme. Jos nainen ei saa tarpeeksi odotusaikana ravintoa ja vitamiineja lapsesta tulee heikko. Tupakanpolto, kosmetiikkamyrkyt, viina, huumeet, kasvikset, paasto yms. vaikuttaasuoraan lapseen. Tupakkaa naiset eivät polta Aasiassa he haluvat näyttää kaunillta ja terveen sileäihoisilta.
Tupakka, viina,kosmetiikkamyrkyt, huumeet,ylipaino. Jos haluat naisen joka välttää näitä ja välittää itsestään niin ainakaan pmäeltä on turha haeskella-samanlaisia kaljavalaita ja makkaramahoja kaikki savolaisakat siellä.
Pittää arvostaa naista mikä ymmärtää hyvänpäälle, miulle ainakin serkku poika tuo lahjaks kaikkia noita rakkauvesta. Meiän lapsukaisetkin oppii jo masussa vaatimaan noita herkkuja.
En kyllä tunne ketään joka olisi serkkunsa kanssa parisuhteessa, edes täällä Pieksämäellä. :D
Miä tunnen.
Minä oon sinun akkasi kaa suhteessa. Harmi.
Saatana sekopåää
sen herkumpi
Merja on tainnut ruveta "sormetaan"...taas jälleen! (vaan salaa....kuten ennenkin!)...ettei mies saa tietoonsa "tytön" pientä omaa kivaa!
Miä kattelen mielikuvitus telkkaristani serkku tytön puuhia ja tulen tyynylle. Tyyny on miun rakkain ku serkut on nii koppavia tosi elämässä.
Kuka Marja? Vai Merja`? Mikä tämä serkkuherkkustoori on ?