Itse herkuttelin 2:lla Lidlin suklaadonitsilla ja miniomenamehulla :)
Kiva, tosin melko tuulinen ilma ulkona.
Hyvää viikonjatkoa kaikille!
Kiva, tosin melko tuulinen ilma ulkona.
Hyvää viikonjatkoa kaikille!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Paastolla
et varmaan ole tietoinen paljon tyhjiä kaloreita tuollaisessa annoksessa on :O
Irtokarkeilla. Söin niitä äsken tuolla ulkosalla, kun odottelin, että kirjasto aukeaa.
Itse söin kerran reilut 600 rammaa irtskareita ehkä reilussa tunnissa melkei tyhjään mahaan. No ei se tuntuna paljon missään mutta herra varjele kun siihen päälle söi sitten päiväruuan, jotain pottua, lihaa, sallattia, leipää js sen semmosta. Ei ollut kovin herkkua se kokemus. Tuli jokin kauhea insuliinivyöry ilmeisesti tai muu semmonen. Oli pakko huilata tovi.
No, huhhuh, tuo on jo saavutus! :-D
Tahon olla semmonen masennussyöjä. Lihoinki joku vuosi sitten 80-kilosex mutta sitten varsin pian palauduin taas siihen 70 kiloon (171-senttiä oon) mitä se on ollu sielä 20 ikävuoden tienoilta asti eli 10 vuotta. Sillon tällön on kuitenkin ihan poakko ostaa vaikka Aladdin-loota tai joku jumpo-remiks. Aladdinit saattaa melkein mennä alas kymmenen kilsan kotimatkalla, ku ne siinä etupenkillä on ja nappaa suuhun jatkuvalla syötöllä.
Mutta ei sitä pitäs syöä niitä lasäaineksia niin kauheesti. Pitäs mennä kauppaanki vaan maha täynnä kunnon ruokaa. Mässähetken perästä tulee yleensä melkonen tehopuuska mutta sen jälkeen n ihan naatti jonku puoli tuntia ainakin.
600 grammaa!, itselle tuli jo paha morkkis siitä kun söin 140 g, aikamoinen määrä kaloreita ja sokeria :/
kahvinjuonti ja salatupakat tän aamun herkku. Ja NETTI !!
Olen yöpuvussa tukka pystyssä.
Tietysti pitäisi ja PITÄISI mennä suihkuun ja siivota..
Kohta lapset koulusta..mitähän ruuaksi..
Lidlin tuore ruisleipä 1 kilo. Rapeakuorinen, vaikeaa oli saada pala leikatuksi. Kolme palaa söin. Aih, että kantapala oli nam!
Sitruuna-lime-mehun jämät, kun oli jäänyt juustokakkutarvikkeista. Sokerisia juomia en, enkä sokeria kahviinkaan käytä, mutten hennonut heittää menemään tuota mehua.
Jauhelihaakin ostin ja tarkoitus oli tehdä siitä ja kolmesta sipulista ja juureksista kastike perunat. Mutta nälkä yllätti 15 kilometrin pyörälenkiltä & kaupassakäynniltä palattuani.
Lidlin salmiakkijäätelöllä, söin neljä.
http://www.hs.fi/kotimaa/Suomalaisten maksat ovat huonossa kunnossa syynä viina ja nopeat sokerit/a1395900582042
Tekis mieli tehdä jälleen herkullisia banaanikakkua, mutta nyt taidan vaihtaa herkun suolaiseen. Olen kolmisen tuntia vapaaehtoistyössä kirpputorilla ja käyn ostamassa jostain marketista muikkuja, paistan ne rypsiöljyssä ja syön perunamuusin kanssa.Saunan jälkeen voi herkutella pakastemarjoilla....Ei sen kummempaa tarvitse olla.
Herkuttelu voi päättyä sokeritautiin mikä ei ookaan ihan niin herkkua. Jos Jumala on armahtavainen, säästää hän siltä eikä anna opetukseksi muuta kuin reiän hampaaseen tai hengästyttävää läskiä vatsaan.Toki myös oksennustauti ja nuha panee vähän kapulaa mässäilyille ja pakottaa miettimään miksi pitää pajeta ylensyöntiin ja mitä pakenee.
Hohhoijaa, sitä voi ihan reilusti syödä herkkuja ilman pelkoa diabeteksestä..
Illalla itsetehty tomaattipizza ja aamukahville tuoreita sämpylöitä.
Söin oikean käteni.
Herkutella voi monella asialla. Itse katselin elokuvia ja kuuntelin pan-huilu musiikkia. Herkkua silmille ja korville : )
Ja jos nyt ruuat pitää sanoa niin minulle täydellinen herkku on ruisleipä juustolla, tomaatilla ja kurkulla ja sen kanssa kaakaota.
Aterian korvikkeilla päivä ja Olutta iltapalaks. Ei ainakaamkallis päivä ^_^
söin tänään porkkanan
Kuin myös, jälkipalaksi perunan