Koirat oli jo saatu erilleen kun satuin paikalle, mutta hyökkääjän FLEXI oli vielä sotkussa uhrissa.
Hyökkääjä oli siis saksanmetsästysterrieri ja uhri 3v- cotton :(
Hyökkääjän omistaja saatiin paikalle, joka kertoi, että terrieri oli ollut pihalla kiinni FLEXILLÄ ja siitä sitten karannut FLEXI perässään :(
Ulvova cotton vietiin ell päivystykseen.
IRTOKOIRA HYÖKKÄSI :( :(
5
191
Vastaukset
- Lailla pitäsi
kieltää noi saksanmetsästysterrierit tai ainakin niiden kytkeminen fleksillä pihalle.
- Flexit pannaan
Flexit pitäisi kieltää lailla. Niistä ei ole kuin harmia, sillä valitettavasti vain harva hallitsee niiden käytön. Niitä ei myöskään pidä käyttää koirilla, jotka eivät muuten ole tottelevaisia.
- Vielä enemmän
harmia on noista lyhkäsistä hihnoista. Niiden käyttäjillä kun tahtoo tulla sellaisia ajatuksia päähän että koiran tulee olla vapaana. Ja myös päästävät ne vapaiksi ajatuksensa mukaisesti. Ja lainvastaisesti.
Tämä ongelma on fleksin käyttäjillä huomattavasti vähäisempi. Koirat ovat ja pysyvät kiinni ja omistajiensa hallussa, eikä ohikulkevan lenkkeilijän ahterissa. Yllättäen fleksiin kytketyt koirat ovat useimmiten jopa hallinnassa. - Flexit pannaan
Vielä enemmän kirjoitti:
harmia on noista lyhkäsistä hihnoista. Niiden käyttäjillä kun tahtoo tulla sellaisia ajatuksia päähän että koiran tulee olla vapaana. Ja myös päästävät ne vapaiksi ajatuksensa mukaisesti. Ja lainvastaisesti.
Tämä ongelma on fleksin käyttäjillä huomattavasti vähäisempi. Koirat ovat ja pysyvät kiinni ja omistajiensa hallussa, eikä ohikulkevan lenkkeilijän ahterissa. Yllättäen fleksiin kytketyt koirat ovat useimmiten jopa hallinnassa.Yllättäen fillareiden alle jää just äitä flexikoiria, kun mistajat antaa niiden mennä mihin huvittaa....
Vain uusauttomat ääliöt käyttää flexiä. - Viksu ja vilmaattinen
Flexit pannaan kirjoitti:
Yllättäen fillareiden alle jää just äitä flexikoiria, kun mistajat antaa niiden mennä mihin huvittaa....
Vain uusauttomat ääliöt käyttää flexiä.Ai onks järki riippuvainen siitä käyttääkö hihnaa vai fleksiä???? Mä kun luulin että se on riippuvainen siitä miten asiallisesti osaa asiansa keskustelupalstalla esittää;) Joo, mä käytän fleksiä sekä hihnaa, tilanteesta riippuen. Oonko nyt sit tyhmän viisas vai viisaan tyhmä??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693175
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541829Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461784Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591644- 771574
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3361458Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811329The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201258- 1581112
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251095