Hei. Täällä kirjottelee 8. luokkalainen poika jolla olis tähtäimessä päästä lentäjäksi.
Olen kuullut että lentäjäksi vaaditaan aika paljon. Itsellä kun ei ole kuin 7.9 ka. 8. luokan joulutodistuksessa. Mutta englanti ja matematiikka on 8 sekä fysiikka 9.
Lukioohan on kai pakko mennä mutta entä sen jälkeen? Ja onko lukion pakko olla joku painotus vai kelpaako normaali? Armeijakaan ei ole mikään este sillä kuntoa ja intoa riittää. Ajattelin mennä pirkkalan lennostoon armeijjaan. Onko siitä jotain plussaa kun hakee töitä/koulutusta?
Lentokoneisiin olen ollut kiinnostunut jo aivan päiväkoti iästä lähtien. Olen käyny kaikki FlyIn tapahtumat sun muut läpi. Lento simulaattoreitakin olen pelannut ja pelaan edelleen. Muihin ammatteihin en niinkään ole kiinnostunut.
Suurimmat paineethan minulle tulee siitä etten opiskellut täysillä 7. luokalla. Nyt olen parantanut ja yritän parantaa entisestään. Jos lentäjiä/asiantuntijoit löytyy niin vastatkaa ihmeessä.
Lentäminen kun on aina ollut lähellä sydäntä niin siitä haluaisi työn isona.
Onko minusta lentäjäksi?
haluanlentäjäksi
0
87
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184711Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5122476Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1432043Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.181969- 811596
- 1461515
- 161404
- 1041022
- 124862
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40849