Lilanaamio pyhäbirmapoika etsii tyttöystävää/emoa pennuille :)

tyttö hakusessa :)

Eli: Mnulla on leikkaamaton pyhäbirma lilanaamio. Haluaisin teetättää yhdet pennut poitsulla ennenkun leikkuutan. Kissalla on siis paperit ja ihan paperillisia jälkeläisiä haluaisin teetättää. Kissa on luonteeltaan aivan ihana. Rakastaa lapsia ja on luoteeltaan toooooodella rauhallinen. Jos sinulla on vaalea pyhäbirmatyttö jolla on juoksut niin täällä olisi sulho hänelle :)

5

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aika

      Kai olet sopinut asiasta kissasi kasvattajan kanssa ennen ideaasi? Jos et niin ota yhteyttä häneen, sillä ilman lupaa sinulla ei ole lain mukaan oikein oikeutta teettää pentuetta, koska olet kissan ostaessasi lupautunut leikkauttamaan sen ilman pentueen tekoa.(Sanoin tuon, koska ollaan kumminkin suomi24:ssa ja täällä käy välillä ihmisiä jotka eivät ymmärrä mitä tekevät, että älä ota itseesi, jos olet seurannut lakia). Mutta jos olet saanut luvan kasvattajalta, niin tutki rodun kasvattajien sivuja, sillä on aina kerrottu jos naaraalla on juoksuaika. Yleensä näistä kumminkin sovitaan jopa puoli vuotta etukäteen, että saadaan selvitettyä, että on kaikki mahdolklisuudet saada naaras raskaaksi, ja että kissat eivät ole liian lähellä sukua toisiaan, ja tietyt verikokeet pitää myös ottaa ja tarkastaa, etteivät kanna jotain tiettyä sairautta yms.

      • grb4

        Asia ei kuulu kasvattajalle millään tavalla. Kasvattaja on vain ja ainoastaan kissan entinen omistaja, jolla ei ole mitään oikeuksia kissaan sen jälkeen kun hän on myyntihinnan siitä saanut.


    • lopettakaa jo

      Eiköhän noita kissoja ole jo ihan tarpeeksi myytävänä, joten parempi olisi rajoittaa tehtailua.

    • kiss2

      Vittuilkaa niille jotka oikeesti ei välitä kissoistaan eikä piittaa puhdasrotuisuudesta ja jotka vaan rahastaa kissoilla. Toiset rakastaa kissojaan ja hoitavat niitä hyvin. Mitä pahaa on jos yhden puhtaan pentueen teettää, kasvattajankin hyväksymän. Ei hemmetti että jotkut on pöllöjä!

    • liika on liikaa

      Ja on niitä, jotka rahastaa kissoilla, mikä on säälittävää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      107
      6788
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      382
      6428
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      62
      3223
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      117
      2728
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2360
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1687
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1535
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe