Mulla on ollu jo jonkin aikaa nenä ihan hitusen tukossa, sillä tavalla etten saa sen kautta tarpeeksi happea. Sen huomaa siitä kun kokeilee hengittää suu auki, ja silloin ilma kulkee ihan ongelmitta. Räkä ei valu tms. Lisäksi mulla on välillä limaa kurkussa. Aiemmin oli myös sellasta kuivaa yskää aamuisin, mutta nyt ei oo ollu sellasta.
Mulla tuli mieleen et voisko tää olla siitepölyallergiaa? En muista että mulla olis ollu aiemmin tällasta
Siitepölyallergiaa?
5
359
Vastaukset
- Yks vaan
Hyvin mahdollista, sillä lepän siitepölyä on ollut runsaasti ilmassa viimeaikoina. Myös katupölyä on paljon isommilla paikkakunnilla.
http://www.siitepoly.fi/ - minä
Mulla koivu,kissa ja pölyallargiat.Nyt viikon nuha(kirkasta).Yskittää.Muutama päivä sitten oli vähän lämpoä.Väsyttää.Ei tää ainakaan flunssaa ole.Katupölyä paljon ja mitä siitepölyä nyt on ilmassa?Paranemisiin.
- KIUSALLISTA
Kyllä on hankalaa tämä aika vuodesta,on siitepölyä,katupölyä,ehkä kämppäkin homeessa,mikä lisää oireita entisestään,onko kellään tietoa,jos muuttaisi Espanjaan tai Portugaliin minkälaiset siitepöly ongelmat sieltä löytyy,katu pölyä varmaankin vähemmän??
- oma valintasi on
Allergiat ovat elimistön immuunijärjestelmän ylireagointia vieraisiin aineisiin, jonka todellinen syy voi olla kelvoton ruokavalio joka pitää hälytystilaa yllä kehossa.
Kun elimistön pommittaminen väärällä ravinnolla lopetetaan, myös immuunijärjestelmä rauhoittuu.
Kannattaa perehtyä aiheeseen, sillä voit päästä kaikista allergioista eroon vain muuttamalla ruokavaliotasi.
Mulla viljat aiheutti kaikenlaista ikävää ja allergiaa
http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm - henna3
Kannattaa käydä lukemassa ohessa oleva tiedote http://www.allergia.fi/ajankohtaista/?x24557=3150079 .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945389Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3211264Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110892Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302259- 391707
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261530