Tällanen gallup teille joilla on allerginen astma
Mille olette allergisia?
Pystyttekö käyttämään hajusteita yms. hajustettuja pesuaineita?
Onko teillä myös rasitusastma yms.?
Miten tuo allerginen astma vaikuttaa teidän elämään? (Paitsi että lääkkeitä pitää käyttää jatkuvasti)
Onko teillä jaksoja jolloin astma pahentuu?
Allerginen astma-gallup!
8
256
Vastaukset 8
- erwwrewr
Vastaus: Täyttä paskaa koko astma
- Neurogen
Sinulle Erwest, jäikö päivän röökit ostamatta, kun hermo noin piukeena vai krapula.
- A-mies
Erwest kyllä kun opit kirjoittamaan ja kasvat henkisesti ymmärrät ehkä näitäkin sairauksia. Jos poltat pääset "nauttimaan" astmasta cop-taudin myötä, antaa ajan kulua.
Muistelepa silloin noita kommenttejasi kun sinnittelet lisähapen avulla pyörätuolissa. A-mies kirjoitti:
Erwest kyllä kun opit kirjoittamaan ja kasvat henkisesti ymmärrät ehkä näitäkin sairauksia. Jos poltat pääset "nauttimaan" astmasta cop-taudin myötä, antaa ajan kulua.
Muistelepa silloin noita kommenttejasi kun sinnittelet lisähapen avulla pyörätuolissa.Niimpä
- A-mies
Aloittajalle,
Kaikki voimakkaat hajuvedet, tupakansavu, diesel-käry, noki, pöly, bensiinin ja liuottimien höyryt saavat astman oireilemaan. Tällöin ilmansaanti loppuu ja tuntuu kuin olisi hapettomassa huoneessa.
Myös pakkanen on pahasta -10"C on raja milloin ei voi enään mennä ulos talvella. Rasitusastma kohtaukset on saatu kuriin montelucasti tablet lääkkeellä.
Talvikaudella on pari ilmankostutinta käytössä ja yli 40% kosteus helpottaa yöunta ja ilmansaantia. Paras olo on välillä 40-43%, ylemmästä arvosta ei mainittavammin hyötyä, alle 37% alle ei ole menemistä.
Kaksi allergialiiton ilmanpuhdistinta (Daikin) puhdistaa sisäilmaa.
Makuuhuoneen lattia imuroidaan joka toinen päivä (samsung robotti), muut huoneet keskusimurilla kerran viikossa.
Lääkitys pitää ottaa ajallaan ja se mahdollistaa suht.normaalin elämän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881481
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä381145Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23920Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita164751Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13730Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200685- 46679
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33580
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39568