Hei olisiko neuvoja? Vaiva ei ole iso mutta pikkusen tympäsee... Takaovi kuskin puolelta ei aukea lukosta muuten kuin sisäpuolelta kyseisen oven kahvasta. Onko tuttu?
Ford mondeo keskuslukitus (-99)
montikka
2
171
Vastaukset
- kyllä
Sama homma. Ihan perseestä nuo mondeon keskuslukitukset (tai johtosarja). Kaiken lisäks pistelee ovia yksin lukkoon. Revin sulakkeen helvettiin niin ei temppuile enää.
- mondeo2
Tässä taannoin, kun kiertelin katsomassa liikkeissä monteja, niin aika monessa oli keskuslukon kanssa jotain häikkää. Laittaisin ne sähkö- ja sitä myöten liitinten/ katkenneiden piuhojen (ovet ym) ongelmaksi. takaluukun mikrokytkin kannattaa vaihtaa ennen kuin tulee todellinen ongelma. Itsellä ollut alle 10 rellua ( yli 5), ja jotain tuntumaa sähköongelmiin.
Niin, nyt sitten pihalla 02 tdci.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561242
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.951230Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171060- 18935
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45823Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114804- 15747
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64742- 38629
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72623