Onkos kenelläkään kokemuksia tälläisistä kapseleista, kuinka monta paketillista söitte ja millaisia vaikutuksia olette havainneet, edes pieniä vaikutuksia?
Olen ajatellut aloittaa syömään ihoravinne kapseleita ja vaikuttaa ihon kuntoon sisältäpäin, kun tuntuu että erityisesti kesäaikaan mun iho rasvoittuu ja tukkeutuu eniten kun hikoilee ja on muutenkin lämmin. Mulla siis on ihan hyvä iho, mutta sitkeitä näppyjä syntyy kyllä ikävästi juuri edellä mainituista syistä (tai muista syistä) Kun mulla ei ole mitään vakavaa iho-ongelmaa niin uskon kapseleiden vaikuttavan jollakin tavalla.
Harkinnassa on Bactosan, Elivo Ihoravinne ja Möller Kaunis Iho. Ja onko näitä iholle tarkoitettuja kapseleita vielä enemmän. Tietääkseni Bactosan ja Elivo sisältävät ainakin samaa vaikuttavaa ainetta joten niiden suhteen on varmaan se ja sama kumman ottaisin.
Bactosania joskus söinkin kun iho oli pahimmassa kunnossa, tosin vain yhden paketin enkä varmaan juuri siksi havainnutkaan mitään vaikutusta.
Iho kapselit, kokemuksia?
KapseleitaOmnom
0
498
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121476Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041226Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041024Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76968- 59855
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,34832Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101743