Onko muka olemassa jätkiä, jotka haluaa perustaa perheen nuorena? Musta tuntuu että kaikki on niitä jotka haluaa viettää pitkän ja railakkaan nuoruuden ja hankkia lapsia aikaisintaan kolmekymppisenä/ei lapsia ollenkaan.
Onks täälä jätkiä jotka haluisivat saada lapsia nuorena? Ihan vaan haluan nähdä että niitäkin ON :D
Onks täälä jätkiä jotka haluisivat saada lapsia nuorena? Ihan vaan haluan nähdä että niitäkin ON :D
Vastaukset 7
Vanhimmat
No ei todellakaan ole. Mistä olet saanut käsityksen, ttä tällaisia henkilöitä olisi olemassa?
Olen panoseuraa vailla.
Kyllä mä sanoisin että
Niin no teinivanhemmiksi haluaa tosi pieni määrä ihmisiä. Mutta ollaanhan sitä nuoria vaikkei teinejä enää oltaiskaan. Ite määrittelen nuoreksi vanhemmaksi alle 25-vuotiaan.
Tää ajatus aloitukseen heräs kun luin yhden teiniäidin blogia. Blogin kirjottaja kirjotti että "Eli ei tuo meidän Tellervo-Maarit ihan vahinkolaukauskaan ollut... :)", Tellervo-Maarit oli siispä ns. "puolivahinko". "Tulee jos on tullakseen"-asenteella tehty lapsi. Vanhemmille on ollut ihan ok saada lapsi jo nuorena.
Se että joku muija haaveilee omasta perheestä on aika perus, mutta tässä tapauksessa myös Tellervo-Maaritin isällä oli heräilleet haaveet oman perheen perustamisesta jo yläasteella. KUINKA JEES B)
Eipä silti, kyllä mä toisaalta senkin kannan ymmärrän että lapsia halutaan "ehkä sitten joskus".
Mitä nuorempi isä sitä kauniimmat lapset
Ei sitä rahaa (tai aikaa) ole nuorena perustaa perhettä
itse olisin kyllä valmis perustamaan perheen vaikka kuusivuotiaana, jos se tarkoittaisi sitä että saisi pesää joltain isotissiseltä plondilta