x450 kokemuksia?

Tämä puhelinviidakossa seikkailu on sitten sekavaa..simpukkapuhelinta haen ja nyt törmäsin tähän malliin.Millainen tämä on käytössä?
Nyt kun ollut antenniton puhelin,häiritseekö tuo pikkuantenni jotenkin silmää?
102884
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Osta ihmeessä X450 niin saat kerrankin kunnon puhelimen jossa loistava näyttö ja huippuluokan soittoäänet eikä mitään vikoja tarvi pelätä kun laatu on niin perusteellisen kohdallaan.
Ja se antennni ei häiritse ketään. Kun olet pari päivää käyttänyt uuutta X450 puhelintasi et edes huomaa että siinä on pieni antennin tumppi.
Se antaa vaan persoonallista ilmettä puhelimelle.
Niin ja käyttö on jopa helpompaa kuin Nokian.

Äänestä
  • Samsunghan aikoinaan osti Nokialta softapuolen, joten käyttöliittymä on alkujaan nokialaisen peruja, jota tosin on kehitetty entisestään ja hyvin toimii!

    Onko näitä viestiketjuja avattava, joka käyttäjälle omansa, kun noita X450-ketjuja on jo toistakymmentä?

    Äänestä

  • Antenni ei todellakaan haittaa, vaikka itsekin niin pelkäsin, mutta käytössä on joitain koukkuja, joita nokialaisessa ei ole, kuten:
    -kun lähetät tekstiviestin, joudut painamaan lähtä -näppäintä 5 kertaa, miksi ihmeessä?
    Ensimmäisestä VASTAANOTTAJA -ruudusta eipääse suoraa luetteloon, kuten nokiassa ja kun olet valinnut nimen luettelosta, joudut vielä kahdesti painamaan kun näytössä näkyy puhelinnumero ensin pienellä ja sitten vielä varmuuden vuoksi vähän isommalla mahdollista muokkausta varten. Todella kummallista.
    -tekstiviestiä kirjoittaessa isoa näyttöä käytetään niin laajasti hyväksi, että sanat katkeaa keskeltä, kun rivi vaihtuu. On meinaan vähän hankala tottua siihen, että joutuu tarkistamaan, onko sana oikein.
    -eli ei se nyt niin hirveästi ole kehittynyt tuo nokian softa...

    Äänestä

  • myyj@ kirjoitti:

    Samsunghan aikoinaan osti Nokialta softapuolen, joten käyttöliittymä on alkujaan nokialaisen peruja, jota tosin on kehitetty entisestään ja hyvin toimii!

    Onko näitä viestiketjuja avattava, joka käyttäjälle omansa, kun noita X450-ketjuja on jo toistakymmentä?

    ...minkäänlaista käyttöprofiilia 450:ssa ei ola, eli et voi suodattaa vaikkapa työpuheluita jos olet vapaalla tai toisinpäin. Eli puutteitakin löytyy. Näyttö ja soittoäänet on toki makeet, mutta lelu tää enemmän on kuin esim. työpuhelin.

    Äänestä

onko ko. mallissa kameraa ja missä hintaluokassa puhelin pyörii?? ja voisiko joku laittaa sellasen alle 300e:n puhelimen jossa on hyvä kamera niin sen merkin tähän...!! kiitti...

Äänestä
  • kameraa ei kyseisestä koneesta löydy. täydellinen myös ilman sitä.

    Äänestä

Tekstiviestin kirjotus systeemi on mun mielestä vähän lapsellinen. Vaikee, jos täytyy kirjottaa numeroita ja niitten väliin tekstiä.... Sit ärsyttävää kun laitat numeroit, tai erikoismerkkei on teksti aina sen jälkeen isoilla kirjaimilla. Muuten oon kyllä ollu tosi tyytyväinen puhelimeen.

Äänestä
  • mut kaikkeen tottuu=)

    Äänestä

  • Lillu-88 kirjoitti:

    mut kaikkeen tottuu=)

    Kaikki ihmiset nuoret/vanhat!! Käykää katsomas suomalaisten goljattien tekemää netti sivua josta löydät Musiikkia,Kuvia ja paljon muuta... Sinulla tarvii olla vain tietokone ja googlen haku ni asia harvinaisen selvä!! www.monkeybonecompany.com Siis kaikki katselemaan suomalaista tuatantoo!!!! Kiitos etu käteen!! T:JJ Kerava

    Äänestä

Kokeilemalla ja katselemalla se selviää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maisa kirjoitti:

Tämä puhelinviidakossa seikkailu on sitten sekavaa..simpukkapuhelinta haen ja nyt törmäsin tähän malliin.Millainen tämä on käytössä?
Nyt kun ollut antenniton puhelin,häiritseekö tuo pikkuantenni jotenkin silmää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu