Ongelmani on siis se että masturboidessani katsoessani pornoa saan helposti lukuisia orgasemja kun taas seksin aikan miehen kanssa saan huomattavasti vähemmän(joskus en ollenkaan),suuseksissä en ole saanut koskaan orgasmia..
mOlen puhunut aisatsa ja kokeillet kaikenlaista ja miehetkin ovat ollet ihan ok...varustus ei niinkään heillä ole ollut kummoinen mutta eri asentoja hakemalla olemme löytäneet kohdat joissa pienikokoinenkin osuu g-pisteeseen hiukan jolloin orgasmit tulee helpommin.
Peppuseksissä orgasmit tulee helpommin.Parhaietn stimuloimalla klitorista ja vaginaa ja anaalia samaan aikaan(orgasmit aivan tajuttoman ihania näin)
Mutta tuntuu että seksin aikana tarvitsen kiihokkeeksi pornon katselun ja se on taas haitannut miesteni itsetuntoa sen verran että heillä ei seiso jos katson(ikävä kyllä isomunaisia miehiä videoissa)jolloin heille tulee se olo etteivät he riitä vaikka siitä ei ole kyse..Jos rakastan toista kiihotun helposti(kuivuus ei ole ongelma)mutta itse orgasmit vaan tuottavat vaikeutta..
Olen kokeillut mielessäni palauttaa joitain parhaimpia "otoksia" lempparipornoissani seksin aikana mutta en osaa oikein "muistella" niitä..pari kertaa onnistunut ja saanut orgasmin välittömästi..
Masturboin joka päivä ja tästäkin tullut ongelmia jos en ole esim saanut seksissä orgasmia niin jää seksin jälkeen jotenkin sykkimään alapäähän jolloin hoidan salaa itseni itsekseni lopuksi.
En edes tiedä mitä kysyä koska en tiedä miten parantaa asiaa..haluaisin saada enemmän orgasemja seksin aikana ja ehdottomasti suuseksissä itseni ja miesten takia.
Miehille kun ymmärrettävästi tulee siitä aina paha mieli jos eivät voi tuottaa orgasmia minulle oraalisesti(ja ei..ei ole ollut huonoja suuseksitaitoisia miehiä ja kyllä, osaan kommunikoida mikä tuntuu hyvälle ja mitä haluaisin kokeilla jne eli se ei ole ongelma sillä mikään asia seksissä ei ole minulle tabu ja kykenen aikuisena naisena (37v)keskustelemaan aiheesta kuin aiheesta)
Jos jollain ollut sama ongelma ja saanut siihen apua olisin kiitollinen vinkeistä :)
Btw.
miten saa pidennettyä orgasmeja?(kuullut että ne voi saada kestämään jopa 15minuuttiakin kun itselläni kestää vain lyhyen ajan)
Yksin saan10-20 O:ia..seksissä vain 2-4,miten saisin useammin?
3
494
Vastaukset
Kylöä seksi tulee kun on tarpeeksi pitää olla se vehje tarpeeksi k24sen pitäs tulla nsiselta setämäorkku
- Orkku.
Kuulostaa että sinulla on suorituspaineita. Seksin pitäisi olla kiireetöntä hellyyttä ja nautintoa, ei suoritus jossa lasketaan orkkujen lukumäärää. Jos kerran pystyt yksin saamaan kymmeniä orkkuja niin pystyt siihen myös miehesi kanssa kunhan vaan heittäydyt himon vietäväksi. Etkä ajattele, nyt on pakko saada 10 orkkua. Jotkut miehet muuten tykkäävät katsella kun nainen masturboi. Voit vaikka ensin lämmitellä niin, kerran miehellä alko seistä uudestaan ku katto mua.
Minkä laisia sun lemppari "otokset" on ja mitä niissä tapahtuu? - aila.
Sama juttu, mutta sitävartenhan pornovideothan on keksitty, että sellaisetkin saa orkun jotka muuten ei saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2359180Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1503354Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve42765- 1712267
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1041889Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1741816Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1811706- 1391371
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,601347Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1211170