Play Del Ingles toukokuussa?

matkaaja002

Oletteko koskaan olleet toukokuussa Inglesissä?



Oliko ravintolat, baarit ja kaupat auki ihan normaalisti vaikka ei ollutkaan niin sanottu sesonkiaika?



Mitenkäs ilma, kärsikö olla ihan shortseissa ja topissa?

5

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heelkdgks

      Itte olin tammikuussa. Kaikki oli auki niin kuin muutenkin. Tosin en tiedä milloin siellä varsinainen sesonki edes on...
      Ja tammikuun lämmöt pyöri 20-25 välimaastossa.
      Ja silloin siellä oli "talvi" että varmasti pärjäät. Varaa kuitenkin pitkä paita, illalla viileää, myös hotellissa oli illalla melko viileää.
      Mukavaa matkaa siellä ainaki itse viihdyin vaikka joka toinen vastaantulija onkin suomalainen.
      Varmasti menen joskus uudelleen =)

    • en mene silti

      miksi ihmeessä ei olisi toukokuussa kun ovat auki tammikuussakin...Päivällä kyllä mutta illat voi olla viileitä.

    • ei opas palveluita

      Ollaan oltu toukokuussa ja kaikki muu siellä pelas, mutta matkaoppaat alkoi olla jo kyllästyneitä hommaansa. Oltiin heidän viimeisellä viikollaan ja oppaan keskitty vaan omaan kännäämiseensä.

    • kanarian matkaaja

      Onko joku ollut inglesissä semmoisessa huoneistohotellissa kun EUROOPPA ,minkälainen on ?

    • Inglésin auringossa

      Touko-kesäkuussahan alkaa kesäsesonki, eli kaikki ovat auki kun manner-espanjalaiset, saksalaiset ja britit tulevat lomille. Tietenkin suomibaarit, pikkukuppilaa lukuunottamatta sulkivat ovensa jos huhtikuussa.

      Kesällä kannattaa tulla ehdottomasti lomille jos on mahdollisuus. Vaikka mennyt talvi oli hieman pilvinen verrattuna aikaisempaan talveen, on nyt ollut ihan kivat kelit täällä Inglésissä. Ei ole vettä tihutellut, vaikka niin monesti olen toivonut.

      www.kanarialainen.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe