Turkulaisia?

Ruissaloon grillaamaan? Kupittaanpuistoon pelaamaan mölkkyä tai heittelemään frisbeetä? Kävelylenkille jokirantaan? Uimarannoille hengailemaan? Minigolfaamaan?

26-vuotias, Turussa asuva mies kaipailisi uusia kavereita elämäänsä. Kesän lähestyessä ja ilmojen lämmetessä tulee mullekin halu viettää aikaa ulkosalla mukavassa seurassa (tai no mukava seura kiinnostaa aina, ulkoilu talvisaikaan ei niinkään). Sukupuolella, ihonvärillä, kansallisuudella tai muillakaan vastaavilla tekijöillä ei ole väliä. Edellinen kesä oli ainakin omasta mielestä jo aika onnistunut, mutta tehdään tästä tulevasta yhdessä vielä parempi. :)

Ei muuta kuin kommenttia ketjuun tai yksityisviestiä tulemaan!

8

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haamu muiden joukos

      Seura kyllä kelpais aina, et pääsis joskus himastakin pois ihmisten ilmoille. Jos sattuis vaikka sen tyttöystävänkin joskus löytämään. Tai edes sen ystävän.

      • Joo. Munkin elämä on tuntunu kovasti mielekkäämmältä, kun on päässy tutustumaan mukaviin ihmisiin. Asutko muuten Turun seudulla? Jos asut, niin tee ihmeessä tänne oma profiili ja laita mulle sitten yv:tä. :)


    • Haamu muiden joukos

      Asun Turussa joo, en mä jaksa mitään profiilia väsätä.

      • Muutaman minuutin homma se vaan on. Jos sen ansiosta onnistuu tutustumaan uusiin ihmisiin ja pääsee välillä pois neljän seinän sisältä, niin sanoisin sen ajan olleen hyvin käytetty. :)


    • Siinä on sulle profiilia sitten.

      • Hienoa! Laitoin sulle viestiä.


    • ^

    • yksinäinen.

      Jokos olette naimisissa? Itse en mihinkään ryhmä tapaamisiin tule koska jos siellä on naisia niin ne ei hyväksy miestä joka ei ole komea tai muuten hyvännäköinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      52
      11802
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      40
      4774
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      259
      2902
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      158
      2722
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      118
      1834
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      20
      1215
    7. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      211
      981
    8. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      82
      945
    9. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      860
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      67
      855
    Aihe