Turkulaisia?

Ruissaloon grillaamaan? Kupittaanpuistoon pelaamaan mölkkyä tai heittelemään frisbeetä? Kävelylenkille jokirantaan? Uimarannoille hengailemaan? Minigolfaamaan?

26-vuotias, Turussa asuva mies kaipailisi uusia kavereita elämäänsä. Kesän lähestyessä ja ilmojen lämmetessä tulee mullekin halu viettää aikaa ulkosalla mukavassa seurassa (tai no mukava seura kiinnostaa aina, ulkoilu talvisaikaan ei niinkään). Sukupuolella, ihonvärillä, kansallisuudella tai muillakaan vastaavilla tekijöillä ei ole väliä. Edellinen kesä oli ainakin omasta mielestä jo aika onnistunut, mutta tehdään tästä tulevasta yhdessä vielä parempi. :)

Ei muuta kuin kommenttia ketjuun tai yksityisviestiä tulemaan!

8

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haamu muiden joukos

      Seura kyllä kelpais aina, et pääsis joskus himastakin pois ihmisten ilmoille. Jos sattuis vaikka sen tyttöystävänkin joskus löytämään. Tai edes sen ystävän.

      • Joo. Munkin elämä on tuntunu kovasti mielekkäämmältä, kun on päässy tutustumaan mukaviin ihmisiin. Asutko muuten Turun seudulla? Jos asut, niin tee ihmeessä tänne oma profiili ja laita mulle sitten yv:tä. :)


    • Haamu muiden joukos

      Asun Turussa joo, en mä jaksa mitään profiilia väsätä.

      • Muutaman minuutin homma se vaan on. Jos sen ansiosta onnistuu tutustumaan uusiin ihmisiin ja pääsee välillä pois neljän seinän sisältä, niin sanoisin sen ajan olleen hyvin käytetty. :)


    • Siinä on sulle profiilia sitten.

      • Hienoa! Laitoin sulle viestiä.


    • ^

    • yksinäinen.

      Jokos olette naimisissa? Itse en mihinkään ryhmä tapaamisiin tule koska jos siellä on naisia niin ne ei hyväksy miestä joka ei ole komea tai muuten hyvännäköinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      20
      4091
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      150
      4049
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3146
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      66
      3038
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      149
      2612
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      77
      2581
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2293
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      31
      1729
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      114
      1564
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1455
    Aihe