Auttakaa mua... Musta tuntuu että mun kaverit pitää mua ihan vaan sellasena pahan päivän kaverina.. Jos on jotain hauskaa tiedossa niin sinne otetaan aina joku muu. Mulla ei oo mopoa niin en saa esim. Kesällä lähdettyä kavereitten kanssa mihinkään, koska mä ja mun sisko lähettäis yhessä ja meitä ei haluta kyytsätå. Ja sitten kaikki hehkuttaa kun he aikovat tehdä jotain siistiä ja mä en pääse mihinkään mukaan... Vietäm siis kesäni yksin omalla pihalla ja katon somesta kuinka muut pitää hauskaa.. Mitä voisin tehdä?
kaverit parempia?
2
<50
Vastaukset
- esgfdhnvb
Jos sun kaverit oikeasti pyörii sun kanssa vain silloin kun ei ole muita saatavilla, eikä ikinä pyydä sua mukaan mihinkään, ja soittavat vain silloin kun tarvitsevat jotain, niin ne ei ole sun kavereita. Olen itsekin joskus nuorempana joutunut tuohon varakaveri rooliin ja kun lopetin heille soittamisen, kokeillakseni että kauanko kestää ennen kuin heille tulee "ikävä" niin eivät sitten ikinä soittaneetkaan mulle, vaikka VUOSIA olimme tunteneet.
Mieti tarkkaan oletko vain katkera ja yksinäinen. Jos he ovat samanlaisia kuin yllä olevassa tekstissä lukee niin vedä välit poikki. Masennut vain entisestään kun pyörit heidän kanssa. No moi Surullinen!
Kuulostaa ikävältä tilanteelta. Vaikka "puhuminen auttaa" voikin kuulostaa kliseeltä, niin se on usein totta. Ajattelenkin, että sinun olisi varmaan hyvä puhua kavereillesi tästä asiasta ja kertoa miltä sinusta tuntuu. Voihan olla, että kaverisi eivät vaan ole tajunneet miltä sinusta tuntuu. Tai jos he jättävät sinut tahallaan ulkopuolelle, niin siitäkin asiasta on hyvä keskustella, samalla loppuu epätietoisuus.
Mietin myös, voisitteko joskus tehdä niin, että pyytäisit kavereitasi tulemaan sinun luoksesi, niin ettei teidän tarvitsisi lähteä mihinkään. Varsinkin kesällä näteillä keleillä vosittei olla vaikka ulkona sinun kotisi lähellä, niin että ilman mopoakin pärjää.
Toivottavasti asia muuttuu parempaan suuntaan!
Sanna
NettiSaapas
Helsinki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t714116- 332361
- 402204
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171741Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401612Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251512- 801487
- 1441246
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221173Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901135