Mikä mahtaa olla tämän Suunnon kompassin tyyppi? Vuosimalli on todennäköisesti 90-luvun lopulta.
http://aijaa.com/CcoZDd
Se on veneessäni ja päästänyt nesteet pois. Mikähän vastaava laite sopisi tilalle?
Mikä kompassi
6
277
Vastaukset
- suuntoilija
Katso halkaisija. Ehkä D130
- Seppomartti
Etsi täyttöreikä ja vaihda O-rengas. Täytä kirkkaalla lamppuöljyllä. Tarkista kompensaatio. Luultavasti palvelee jälleen.
- Kippari Kalle
Mulla on saman lainen konpanssi, eri hyvä ja ennen kaikkea huolto vapaa!
- Seppomartti
Eiköhän sekin kompassi ole ihmisen tekemä. Jostain on neste sisään pistettu ja pois tullut. Jos ei ole halki niin täyttöaukon kuminen o- rengas on aika todennäköinen ja helppo korjauskohde.
- pllp
Alkoi harmittamaan nestekompassit, jotka ovat kalliita ja ikäviä korjata valopetroolin kanssa. Siispä tein digitaalisen ohjailukompassin ja jos asuisin jossain muussa kuin tässä kommunistivaltiossa, niin alottaisin sarjatuotannon ja myisin 100 eurolla.
Älkää siis äänestäkö vaaleissa ,jos haluatte suomen siirtyvän keskiajasta nykyaikaan. Minulla on sama kompassi. Siihen ilmestyi iso ilmakupla ja kävin Suunnon huollossa. Sielläkään ei tiedetty tyyppiä, mutta löytyi mitoiltaan vastaava.
Mene käymään Suunnolla Vantaalla,niin homma selviää. Kompasseilla 10 v takuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent1603135Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2362983Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär1792192Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa341769En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1191618Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2121361Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa721033viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu13979- 113917
Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83891