Kylpytynnyrin vuokrausta Joensuussa

Onko kokemusta kylpytynnyrin vuokraamisesta Joensuussa?
Mistä kannattaa kysyä, jos ei alla mainittu? Kolme löysin Joensuusta, onko muita?
(Paljupojat, Viihdevuokraus ja Joensuun monipalvelu)
Vatupassilla taitaa olla koko viikonlopuksi (kun tarve on yksi päivä)
151445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Outokummsta on nuorisojoukko vuokrannut mutta en tiedä kannattaako kun sinne on huhujen mukaan oksenneltu

Äänestä

oksenneltu ja yrjöiltyhän niissä on

miksi vuokrata kun vois panostaa omaan tynnyriin?

Äänestä

Miksi pitää kylpeä tynnyrissä? Onhan meillä suomalaisilla saunat ja monella vielä pesuhuoneissa kylpyammeetkin. -Erikoisuuden tavoittelua?

Äänestä
  • Ja kun niissä käy muutama hikinen, hilseinen, kuonainen, pas kai nen tyyppi likoamassa, arvata voi mitä bakteeripesiä ne ovatkaan.
    Hyvä/Paha bakteeri ei näy.
    Ne vaatisi kiertävän, juoksevan, vaihdettavan veden. Esimerkiksi pihalle jossa on vain kaivovesi, en voisi kuvitella tuollaista tynnyriä.
    Sauna ja sanko vesi, siinä puhdistustarvikkeet.

    Äänestä

  • Puistattaa. kirjoitti:

    Ja kun niissä käy muutama hikinen, hilseinen, kuonainen, pas kai nen tyyppi likoamassa, arvata voi mitä bakteeripesiä ne ovatkaan.
    Hyvä/Paha bakteeri ei näy.
    Ne vaatisi kiertävän, juoksevan, vaihdettavan veden. Esimerkiksi pihalle jossa on vain kaivovesi, en voisi kuvitella tuollaista tynnyriä.
    Sauna ja sanko vesi, siinä puhdistustarvikkeet.

    Tekisi mieli tietää että desinfioidaanko noita tosissaan mitenkään.. hyi helvetti!

    Äänestä

Järvetkin on täynnä bakteereja!

Äänestä
  • Viihdevuokraajien palju on ainakin hyvä voin suositella parikin kertaa vuokranneena.

    Äänestä

yksi paskanen äijä uittaa siinä muniaan ja menet mielelläsi perään?

ihme muoti nuo tynnyrit, yök

Äänestä

Joensuun viihdevuokraajia voin suositella.

Desinfioivat aina ennen uutta asiakasta kylpytynnyrinsä.

Näytti olevat kaksikin tynnyriä. Ja vuokraavat ihan yhdeksikin päiväksi.

Heillä oli tynnyrissään myös valomahdollisuudet. Vaan kyllä kelpas köllötellä.

Äänestä

Vaiviossa oli parilla tyypillä hyvä palju vuokrattavana...ja aina peseevät käytön jälkeen. SUOSITTELEN :)

Äänestä

kerran se oli ällön likanen se palju, hyih

Äänestä

kerran paskoin semmoseen

Äänestä

Ollaan vuokrattu jh louhinnalta ja on ollut puhdas ja desinfioitu tynnyri joka kerran. Ja melko edullinenki. Suosittelen.

Äänestä
  • Halloo joensuulaiset ,eiköhän tuo aloittaja ole tynnyrinsä saanut aikoja sitten aloitus on tehty 31.3 .2014.

    Tiedä vaikka hukkunutkin siihen kun mitään kommenttia ei laittanut jälkeenpäin tai menehtynyt bakteereihin.

    Äänestä

Jos menee vuokrapaljuun niin saapiko sinne paskantaa lähtiessä? Eikös se kuulu asiaan, että kunnon mämmipaskat vääntää? Ainakin kusta pitää. JA ei se oksennuskaan huono vaihtoehto ole. Joka tapauksessa eritteillä eteenpäin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kylpyyn1 kirjoitti:

Onko kokemusta kylpytynnyrin vuokraamisesta Joensuussa?
Mistä kannattaa kysyä, jos ei alla mainittu? Kolme löysin Joensuusta, onko muita?
(Paljupojat, Viihdevuokraus ja Joensuun monipalvelu)
Vatupassilla taitaa olla koko viikonlopuksi (kun tarve on yksi päivä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu