Olen ollut nykyisen kanssa jo 20v,mutta mielestäni olemme enemmän ystäviä kuin rakastavaisia. Tai jokin suhteessa kuitenkin mättää kun muitakin välillä mietin ja muusta haaveilen. Sen oikean tapasin ja mentin jo yli 10v sitten ja tiedän etten häntä koskaan saa. Mutta voisinko olla oikeasti onnellinen vielä joskus jonkun kanssa? Kuka olisi ja koska tapaisin jos tällainen ihanuus olis minulle tarkoitettu?
1ennustus
särkynyt nainen
892
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä en pysty tulkitsemaan varatuille ihmisille potentiaalisia kumppaneita tulevaisuudessa. Se menee väärin semmoset tulkinnat.
Anteeksi, mutta en pysty.
Eli ei siis ketään..no, ehkä seuraavassa elämässä parempi onni...tai sitten ei,kunpa se seuraava elämä tulisi pian!
Käsitin tekstistäsi että sinä olet jo varattu ihminen.
Eli että sinulla on jo elämänkumppani.
Siksi en pysty tulkitsemaan, silloin menee ihan niin väärin tulkinnat kuin vai voi, koska jos varatulle ihmiselle tulkitsee uusia kumppaneita siinä on petkutuksen makua kun toisen selän takana ikään kuin punotaan juonia.
Oletko siis varattu, parisuhteessa oleva vai vapaa.
Jos on varattu ei tule käyttäytyä kuin vapaa ihminen.
Jos haluat elää vapaana koska olet onneton parisuhteessasi , sinun on erottava reilusti kumppanistasi ja sitten katseltava uusia kumppaneita.
miten voi olla varattu? voiko/saako toisen ihmisen omistaa?
eroaminen ei onnistu,ollaan muutama kerta koetettu. yksinkään en haluaisi olla.
Ei haaveiluissa ja unelmissa ole mitään pahaa. Jokainen sitä harrastaa kun arki käy liian puisevaksi, silloin yleensä napataan harlekiinikirja kouraan tai katsotaan tyylille sopiva leffa. En halua ketään pettämään kannustaa tai aidan yli loikkaamaan jos parisuhteessa elää.
Syy :
Liian paljon petettyjä ihmisiä olen tavannut jotka ovat jopa päästään seonneet kun tuttu ja turvallinen kumppani paljastuukin joksikin aivan muuksi.
Jos taas mieli tekee kovasti maistella muistakin karkkipusseista kun omasta, niin asia on tyystin eri jos se sopii myös tälle kumppanillesi.
Ellei - sinulle jää tasan yksi vaihtoehto jos haluat uutta putkeen.
voi itku,kunpa en olisi koskaan törmännytkään koko tyyppiin,meni vain elämä hukkaan..mieskin paljastui joksikin aivan muuksi.
Hei, ei sun elämä vielä ole hukkaan mennyt koska vielähän se jatkuu ja voi jatkua just sellasena että sinulla on paremmat fiilarit itsestäsi ja muusta.
Ei sun kannata sen takia seurustella että pelkäät yksinoloa, hommaa vaikka koira kaveriksi kyllä sekin huonon miehen voittaa jos sulla kerran oikeasti on niin huono mies että aivan mieltä masentaa.
Kyllä ne kuule asiat siitä aina järjestyy, ei sun kannata kokotulevaa hienoa kesää ainakaan surra siellä.
vähän myöhäistä,elämä on jo pilalla..kiitos kuitenkin!