Paska päivä. Se on sellainen päivä vuodesta, kun ei kannata uskoa ketään tai mitään. Lisäksi kannattaa vittuilla ihmisille, jos ne edes yrittävät jotain ja aina silloin tällöin sanoa jotain tyyliin: "Vittu jos sää meinaat kusta mua silmään." Uskoisin, että on muitakin, jotka vihaavat kyseistä päivää.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Normaali päivähän se on. Aprilli kuulostaa muutenkin korvissani huonolta.
Normaali päivä? Muuten kyllä, mutta kun ihmiset.
Onneksi se on vain kerran vuodessa, eikä joka vuosi, niinkuin syntymäpäivä... ;)
Miten niin ei ole joka vuosi?
Tätä suomen kielen hauskuutta. "Joka vuosi" kuulostaa paljon suuremmalta määrältä kuin "Kerran vuodessa".
Aa, arvelin sinun sekoittaneen jotakin karkausvuoteen (joka ei ole joka vuosi eikä edes kerran vuodessa).
Itellä viharakkaussuhde ko. päivän kanssa. Toisaalta potuttaa varsinkin huonot ja/tai itseen kohdistuneet jekut (jälkimmäisiä kyllä tapahtuu hyvin vähän, eivät uskalla :D), mutta tykkään ite vähän pilailla muiden kustannuksella, yleensä tosin syntymäpäivinä tai vaan arjen piristykseksi. Tärkeintä on toteuttaa jäynät hyvällä maulla ja ihmisille, jotka eivät ota niitä liian henkilökohtaisesti. Synttäreille on kutsuttu uudemmankin kerran ja osa jopa odottaa jäynäilyä innolla.
Tämän aloituksen perusteella en siiliötä pahemmin jäynäilisi kun ei kerran tykkää. Pilat jakavat väen kyllä tehokkaasti kahtia.
April fools day, best day ever
öpöööööö
Minäkin näköjään aprillasin ihan itse itseäni :(
Kyllä vitutti, sen voin sanoa.
Itse en erottanut tätä päivää muista päivistä. Kukaan ei edes maininnut aprillipäivästä.