vl-äidit ! mistä löytys keskustelusivut ?

No kurkistimpa tänne taas tietokoneelle,kun lapset on nukkumassa ja päivä meni menojaan,niin sain vinkin että voinha itekin laittaa viestin alun,no kokeilen ja vaihoin samalla nickinimeni,mutta siis toivon että jioku ilmoittaa minulle jonkun semmosen paikan misä keskenämme jutellaa,olen kuullu että niitä on aika montakin,mutta misä?
3775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käypä katsomassa vauva-lehden (www.vauva-lehti.fi)keskustelupalstaa,siellä elämänkatsomuspalstalla joku on kirjoittanutperustaneensa ryhmän...Siellä on sen henkilön sähköpostiosoite....mutta muista,että sinne pääset vain,jos olet oikeasti vl-äiti.Se asia varmasti selvitetään.....

Äänestä

koko ajan tänne kuiteskin vielkin hypin,miksiköhän?? Kiitos vaan niistä paremmista sivuista,olin jo siellä vauvalehtisivulla sitte sain vihjeen tästä ja täällä onkin välistä ihan kauheeta juttua että ei vaan päärukka menis ihan sekasin(luulin kaikkee jo nähneeni ja kuulleni ja luulleeni,(elämää on jo eletty ja koettu,muytta kyl nää sivut ssaa välist oikee inhottaa, varmaan onkohan jotkut jotka ei oo uskovaisia on löytäny tänne pilkkaamaan,misä se moppi on jonka luulin siivoavan kaikki törkyt pois en oo kaikkee alakanu ees tutkii,mutta liikaa jo kuiteski yks pari juttua minkä menin aukasee,kauheeta!ja kun oon niin liian utelias kait ja...mutta jos on tää sivu siivottu niin on kyllä muuten kiva keskustelukanava,luulin eka että tääl on kaikki uskovaisia,siksi etsin vanhoillislestadiolaiset.Onko täällä muita vl-äitejä joilla kans lapset nukkumassa ja ite on tietsikalla juttusilla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marresson kirjoitti:

No kurkistimpa tänne taas tietokoneelle,kun lapset on nukkumassa ja päivä meni menojaan,niin sain vinkin että voinha itekin laittaa viestin alun,no kokeilen ja vaihoin samalla nickinimeni,mutta siis toivon että jioku ilmoittaa minulle jonkun semmosen paikan misä keskenämme jutellaa,olen kuullu että niitä on aika montakin,mutta misä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu