Tavastilaan saatava jäätä

Me Tavastilan punaposkiset lapsukaiset haluamme luistella myös kesäkuussa. Voitko auttaa meitä Arto setä?
10126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hellässä hoidossa kesäluistelu on Gerhard Koch hänen hoidossa. Arto Hirvosen valtuusto aloite on asianmukaisessa käsittelyssä valtuustonsuojelussa.

Äänestä

Arto setän urheilupaita no 0 pitää nostaa koulun seinälle Juhannuksena

Äänestä

Kiva, että avaaja on näin ahkera jopa valmistaa peruspaidan juhannukseksi.

Äänestä
  • Ilman pipoa ei sitten Tavastilassa luistella, vai mitä Arska (nimimerkki Valpas )

    Äänestä

Jos Koch antaa luvan juhannuksena luistella ilman pipoa.

Äänestä

KV 23.9.2013 § 170
Hirvonen Arto
Valtuustoaloite Tavastilan koulu luistelukentän jäähdytysvesiputken
rakentamiseksi.
KH 1336/13 - määräaika 30.4.2014 mennessä
teknisen lautakunnan valmisteltavaksi.

Asia on 7.4 .2014 kotkan kaupunginvaltuuston käsittelyssä,

Äänestä

Arska miten asia etenee.

Äänestä
  • Ota Arska pipo päästä ennenkuin kirjoittelet tänne

    Et harrasta laajaa nimimerkki kirjoittelua, mutta teet asioilla ropakantaa ninimerkkin Epätietoinen Juuriko takaa

    Äänestä

Sen tietää vasta 7.4.2014 valtuustonkokouksen jälkeen.

Äänestä
  • Olen muuten kuullut Arska, että olisit hiihtänyt kouluun kesät talvet

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulevat äänistäjät kirjoitti:

Me Tavastilan punaposkiset lapsukaiset haluamme luistella myös kesäkuussa. Voitko auttaa meitä Arto setä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu