Ostaako kukaan naarmuuntuneita DVD-elokuvia?

DVD Naaarmu

Siinäpä se kysymys on otsikossa. Itsellä kaapissa syystä tai toisesta naarmuuntuneita DVD-elokuvia, enkä itse noita jaksaisi millään korjailla tai ostaa tuollaista levyn korjaus laitetta, kun ei ole hajua että toimiiko nuo edes.
Jos siis joku tietää jonkun joka on kiinnostunut ostamaan tai missä voisi myydä naarmuuntuneita DVD-elokuvia niin kertokaa toki! Lähes kaikki siis kyllä toimii, mutta en ole laittanut myyntiin suotta jos kukaan ei osta ''naarmuisia'' DVD elokuvia.
Kiitos.

2

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haluttua kamaa

      Naarmuttomiakin on huutonettitorit pullollaan joten arvaappa joku toinen.

    • Kyänäinontana

      DVD:itä ei kannata käyttää frisbeenä, tuopinalusena, antaa tenavien käsiin, säilyttää irrallaan pöydällä tai lattialla jne.

      Mitäs läksit niin?

      Kyllä monesti veetuttaa, kun kirjaston levyt on naarmutettuja. Toivoisi, että ihmisillä (?) olisi sen verran järkeä, että pahoinpitelisivät vain omia levyjään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1234
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1148
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1025
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      977
    5. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      70
      862
    6. 129
      857
    7. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      269
      853
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      754
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      754
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      393
      739
    Aihe