Ja TAAS Tuksu etsintäkuuluttaa Esmeraldaa...

Sama laulu raikaa taas merenneitokuvausten jälkimainingeissa. Esmeralda-chihu on jälleen kerran "etsintäkuulutettu" Tuksun toimesta. Muilla koirilla ei ilmeisesti olekaan sitten niin väliä, muut eivät varmasti olleet tarpeeksi alistuvia tai sopeutuvia Tuksun glamouriseen elämäntapaan.
Lopettaisi nyt hyvä ihminen! Itsehän tämä moniongelmainen ihmisraunio koiristaan luopui ja totesi että ne saavat hänen puolestaan vaikka kuolla, muija kun ei välittänyt pätkääkään.

Kaikilla Tuksun entisillä koirilla on varmasti nyt hyvät, Jasminen hommaamat kodit ja elämä hymyilee.
7647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Muistele mitä sanoit siskollellesi kun koirat yksin olleet..sinä tärkein ja koirista mitään väliä..haluatko minun kuolevan!!
Siskosi hoi koirille hyvät kodit itsekin suruissaan sisarensa juuri menehtyneenä..joku vaan itsestään..aina ,aina!
Sitäpaitsi..pienestä koiravauvastasi on moni tehnyt jo ilmoituksen sitä pitkin poikin kapakasta toiseen raahatessasesiµilloin mitenkin, yksin jättäessäsäsi sotkuiseen asuntoon, milloin mihinkin!.Koiravauvalla mitään omaa kotia paikkaa..surullista on kuvia katsoa!
Ihan saat itse olla vaikka mikä satuhahmo ns tukkatukallasi joka nyt aivan naurettava asia kaiken keskellä pääaiheena sinulla ollessa..
Tosi naurettavaa..

Äänestä

Surkeita postauksia Seiskassa ja vanhoja kuvia. Tukholmassa ja Kypsoksella? Kuvissa keskeisenä Tunkki, sisko laidassa ja paikasta ei häivääkään. Lisäksi muka Agia Napassa? Eikös se ole Ayia Napa? Ne vanhat kuvat voisi poistaa, ketään ei kiinnosta. Passistakaan ei näy, kenelle se olisi kirjoitettu. Kaikki muu sepustus yhtä tyhjänpäiväistä, etsii miestä, muka siivottu, merenneitokuva (!)... Ketä luulee huijaavansa?

Äänestä

Milloin sen Esmeraldan piti synnyttää pennut, oisko tässä nyt siitä kyse,kun uros oli isokokoisempi, niin Tuksun huoleksi synnytyskuviota ei voi jättää,ja muutenkin kääpiökoirilla synnytykset vaatii asiantuntijan, itsekin niin pieni tuo Esmeralda joten normaali synnytys ei onnistu, joudutaan leikkaamaan, eikä Tuksu sellaista ymmärrä eikä huomaa kun nukkuu humalaisen unta.ja missä kunnossa muutenkaan on tiineyden aikana ja sen jälkeen tuo pikkukoiraraukka, aikanaan laiminlöi sen hoidon ja vartioinnin ja isompi uros pääsi astumaan, ja nyt pitäisi saada sen omaksi taas. On meillä siinä varsinainen... Ei sitä Esmeraldaa ja pentuja voi raahata baarista baariin, uskoisi jo ja olisi kiitollinen kun se on saanut paremman kodin, ei sillä ole taatusti Tuksua ikävä.

Äänestä

Jo taas tulee niin ämmämäistä tekstiä jotta...

Äänestä

Säälittää tuo Tuksu ja sen touhu.
Nyt postailee seiskaliveen ikivanhoja yhteiskuvia Julian kanssa (eli Tuksu tietysti keskeisimmässä roolissa ja Juliaa näkyy vain vähän reunassa), Tuksuhan oli 21 vuotias vuonna 1999. Siis 1999!! Lyhyellä matikalla Julia on ollut tällä hehkutetulla Kyproksen biletysmatkalla loppuvuodesta 1983 syntyneenä mahdollisesti vasta 15 vuotias!

Kertoo karua kieltä myös siitä, ettei Julian viimeisissä vaiheissa ja viimeisinä vuosina otettu enää Tuksun kanssa edustavia yhteiskuvia....Jasmine-siskolla on kyllä tosi nättejä yhteiskuvia Julian kanssa, esim. Julian viimeisiksi jääneiltä syntymäpäiviltä.
Taisivat Tuksun ja Julian yhteiset hetket olla päihteiden värittämää sekoilua kanyylirei'ät käsissä.

Äänestä

Entinen blondi prinsessaruusunen-pehko on siis vaihtunut Ariel-merrrenneitotyyliin. Sopii Johannalle kuin nenä päähän! Sadan vuoden prinsessaunien jälkeen heräsikin todellisuuteen pelkkänä suomuturjakkeena, yhtä pohjalla kuin Ariel. Niiin pohjalla..Oikealla Arielilla sentään pysyi simpukankuoret tissiensä näkösuojina. Johannan rintaproteesit ne vaan jatkaa venymistä vuosi vuodelta. Omituiset nännit. Paksut, maksaläiskittyneet ja oranssit. Kuin vanhan imettäneen orangin nisät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taloustiede kirjoitti:

Sama laulu raikaa taas merenneitokuvausten jälkimainingeissa. Esmeralda-chihu on jälleen kerran "etsintäkuulutettu" Tuksun toimesta. Muilla koirilla ei ilmeisesti olekaan sitten niin väliä, muut eivät varmasti olleet tarpeeksi alistuvia tai sopeutuvia Tuksun glamouriseen elämäntapaan.
Lopettaisi nyt hyvä ihminen! Itsehän tämä moniongelmainen ihmisraunio koiristaan luopui ja totesi että ne saavat hänen puolestaan vaikka kuolla, muija kun ei välittänyt pätkääkään.

Kaikilla Tuksun entisillä koirilla on varmasti nyt hyvät, Jasminen hommaamat kodit ja elämä hymyilee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu